Podium i „życiówki” w Żerkowie. Lekkoatleci UKS 12 wrócili do rywalizacji

Po długiej, spowodowanej przez pandemię koronawirusa, lekkoatleci UKS 12 Kalisz wznowili starty w zawodach. W miniony weekend sprawdzali formę na tle rywali podczas mityngu w Żerkowie.

Kaliszanie świetnie spisali się w konkurencjach chodziarskich. Uzyskane wyniki  cieszą podwójnie, ponieważ zawodnicy są w trakcie ciężkiego okresu treningowego. Wśród młodziczek triumfowała Paulina Tomaszewska, która dystans 3 kilometrów pokonała w czasie 16:36.49. – Paulina zasługuje na szczególne wyróżnienie, tym bardziej, że debiutowała w tej kategorii. Trzeba dodać, że ma ona 14 lat, a rywalizuje z zawodniczkami 15-letnimi – podkreśla trener Paweł Wiśniewski. Z kolei zwycięzcą chodu na 5 kilometrów został  Mikołaj Nowostawski, który osiągnął wynik 24:48.46. Drugi na mecie zameldował się Jan Rosiewicz z czasem 26:28.90. Dobre rezultaty zanotowały ponadto Amelia Błażejewska (piąta w chodzie na 5 km; 27:51.95) oraz debiutująca w zawodach sportowych Anna Sobiś, która dystans 3 km przeszła w czasie 18:19.08.

Młodzi, ambitni lekkoatleci UKS 12 dobrze radzili sobie także w konkurencjach biegowych, regularnie bijąc swoje „życiówki”. W biegu na 2000 m młodziczek zrobiła to Klaudia Antkowiak (7:53.85), podopieczna Pawła Wiśniewskiego. Rekordy życiowe zanotowali również zawodnicy trenera Waldemara Olszyny. W rywalizacji młodzików Mikołaj Wojtczak pokonał odległość 1000 m w czasie 3:06.17, a Ksawery Gomułka dystans 600 m w 1:36.25.

Z wyników mogą być też zadowoleni sprinterzy trenera Roberta Kurzajczyka. W zmaganiach  na 100 m Julia Bogusz uzyskała rezultat 13.95, a Aleksandra Krótkiewicz pokonała dystans 400 m w 1:14.01. Z kolei Kacper Górski, tegoroczny maturzysta, przebiegł ten sam dystans w czasie 57.71.