Podsumowanie e-sportowych emocji w Kaliszu

Miniony weekend dla wielu fanów elektronicznej rozrywki był pełen wrażeń za sprawą pierwszej edycji „Play and fly”. Gracze z całej Polski licznie przybyli do hali Kalisz Arena, gdzie odbywała się IV runda rozgrywek SUPER GAME e-sport.

Pierwszego dnia osiem reprezentacji szkolnych stanęło do walki w Mistrzostwach Polski Szkół w E-sporcie. W finale spotkały się reprezentacje Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących „MERITUM” oraz Zespołu Szkół Elektrycznych w Gorzowie Wielkopolskim. Mecz zwyciężyła pierwsza formacja, z Siemianowic Śląskich, z wynikiem 2:0. Trzecie miejsce przypadło Technikum TEB Edukacji w Gorzowie Wielkopolskim. Jednocześnie rozgrywane były mecze w grze League of Legends. Drużyny walczyły o wejście do niedzielnych półfinałów.

Następnego dnia poznaliśmy wyniki dalszej części turnieju League of Legends. Pierwsze miejsce zajęła drużyna ZSTE Kalisz, z kolei drugie miejsce należało do Team Przypix, natomiast na trzecim miejscu uplasowała się drużyna Gangsta Dobrzec. Drugim turniejem tego samego dnia był HIRO Quersus Puchar Miast w E-sporcie. Udział w turnieju wzięły miast takie jak: Trzebinia, Konin, Września, Siemianowice Śląskie, Kalisz, Turek oraz Łodź. Zwycięski tytuł po raz kolejny wywalczyła drużyna Trzebini. Drugie miejsce zajęła kadra Siemianowic Śląskich, a na najniższym stopniu podium znalazła się reprezentacja Łodzi. Najlepszym drużynom puchary i medale wręczył wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.

Dla odwiedzających przez dwa dni przygotowane były liczne turnieje indywidualne Pro Evolution Soccer 2020 Cup oraz rozgrywki jeden na jednego w Quake Champions, League of Legends oraz Counter-Strike: Global Offensive. Podczas wydarzenia można było przetestować najnowsze gry na strefie FREE2PLAY – Frostpunk od 11 bit studios, Age of Empires II: Definitive Edition wydane przez Xbox Game Studios oraz Farming Symulator 2019.

Dostępna również była strefa przygotowana przez markę Ballistix, która zaserwowała odwiedzającym możliwość zagrania w Control, Battlefield V, Shadow of the Tomb Raider oraz Wolfenstein: Youngblood.

W ramach wydarzenia „Play and fly” Wielkopolski Klaster Lotniczy przygotował wystawę związaną z lotnictwem, w tym nowoczesne symulatory lotów, pokazy dronów oraz strefę retro z grami.

Dodał: Juliusz Kowalczyk