Pogrom przy Łódzkiej. Młodzieżowe rezerwy KKS-u nie sprostały liderowi

Złożona niemal wyłącznie z juniorów rezerwowa ekipa KKS-u Kalisz nie miała szans w pojedynku z liderem wielkopolskiej PROEKO IV ligi, Victorią Września. Podopieczni Marcina Woźniaka przegrali środowe spotkanie aż 0:8.

Patrząc na skład kaliskiej drużyny trudno było zakładać, że może ona choćby w najmniejszym stopniu zagrozić doświadczonej, i jak dotąd najmocniejszej ekipie obecnego sezonu czwartoligowych rozgrywek. Oko w oko z liderem zmagań stanął bowiem zespół złożony niemal wyłącznie z 16-latków. Wyjątek stanowili jedynie grający na pomocy Filip Szewczyk i bramkarz Kamil Kosut. Na skutki takiej sytuacji gospodarze nie musieli długo czekać. Pierwszego gola drużyna z Wrześni zdobyła już w 2. minucie spotkania, a do przerwy dołożyła jeszcze trzy. Po powrocie na murawę goście podwoili swój stan posiadania, wygrywając ostatecznie 8:0.

W rundzie jesiennej drugi zespół KKS-u rozegra jeszcze trzy ligowe mecze. W najbliższą środę, na Majkowskim Wembley podejmie Krobiankę Krobia.  Początek spotkania o godzinie 17.30).

18. kolejka wielkopolskiej PROEKO IV ligi, 22.11.2020 r., boczne boisko przy ul. Łódzkiej 19-29 w Kaliszu
KKS Kalisz II – Victoria Września 0:8 (0:4)
0:1 Dawid Szymański 2. min, 0:2 Adrian Kruszyński 16. min, 0:3 Hubert Oczkowski 18. min, 0:4 Jakub Groszkowski 40. min, 0:5 Dawid Szymański 48. min, 0:6 Mikołaj Panowicz 55. min, 0:7 Hubert Szaufer 56. min, 0:8 Hubert Oczkowski 73. min.

KKS Kalisz II: Kamil Kosut (46. Patryk Pawela) – Jakub Pawlik (46. Jakub Kieliba), Mikołaj Wyborny, Krzysztof Idźczak (60. Wiktor Bury), Antoni Bednarek, Filip Szewczyk, Adam Zadka, Mateusz Kościelak (68. Kacper Dudek), Mikołaj Zawistowski, Jakub Chojnowski, Wiktor Smoliński.

Victoria Września: Tobiasz Nowicki – Mikołaj Kistowski, Hubert Oczkowski, Jakub Groszkowski, Adrian Majewski, Dawid Szymański, Filip Brzostowski, Mikołaj Panowicz, Adrian Chopcia, Adrian Kruszyński, Hubert Szaufer.