Pogrom w Stargardzie! Pierwsze tej wiosny punkty KKS-uv

Piłkarze KKS-u Kalisz odnieśli pierwsze w rundzie rewanżowej zwycięstwo. W sobotę pokonali na wyjeździe Błękitnych Stargard aż 4:0. Autorem dwóch goli był pozyskany zimą Hiszpan Nestor Gordillo.

Wprawdzie do ligowej rywalizacji zespół KKS-u wrócił już przed tygodniem, ale był to zaległy mecz z rundy jesiennej. Tak więc dopiero wyjazdowym pojedynkiem w Stargardzie podopieczni Ryszarda Wieczorka oficjalnie zainaugurowali rundę rewanżową. Podobnie jak w spotkaniu inaugurującym sezonu, także drugi mecz z Błękitnymi „trójkolorowi” rozstrzygnęli na swoją korzyść, tyle, że zdobycz bramkowa kaliszan była tym razem znacznie okazalsza. A jeśli wziąć pod uwagę fakt, że zwycięstwo odnieśli na boisku rywala, gdzie punkty w tej kampanii straciło już kilka ekip z górnej części tabeli, sobotnia wygrana smakowała wyjątkowo.

Wynik spotkania w 31. minucie otworzył Nestor Gordillo. Hiszpański pomocnik KKS-u być może nie włożył w swoje uderzenie zbyt wiele wysiłku, ale było ono na tyle dokładne, że futbolówka  zatrzepotała w siatce niedaleko dalszego słupka. Był to jedyny gol jaki padł w pierwszej połowie. KKS prowadził skromnie, ale za to po przerwie przypieczętował przewagę serią kolejnych trafień. Na 0:2 prowadzenie gości podwyższył w 69. minucie Mateusz Majewski, pewnie wykorzystując rzut karny podyktowany przez sędziego po tym jak, obrońca Błękitnych Bartosz Sitkowski sfaulował w polu karnym Nikodema Zawistowskiego.   Kilka minut później po raz drugi na listę strzelców wpisał się Nestor Gordillo, a na 0:4 wynik spotkania ustalił w 84. minucie Tomasz Hołota, który strzałem głową skutecznie wykorzystał  dośrodkowanie Michała Boreckiego z rzutu wolnego.

Odnosząc pierwsze w rundzie wiosennej zwycięstwo KKS wrócił na szóstą pozycję w tabeli II ligi. Za tydzień podopieczni trenera Wieczorka po raz pierwszy tej wiosny zagrają na własnym stadionie. Ich rywalem będzie Skra Częstochowa.

20. kolejka II ligi sezonu 2020/2021, 06.03.2021 r., Stadion Miejski przy ul. Ceglanej 1 w Stargardzie

Błękitni Stargard – KKS Kalisz 0:4 (0:1)

0:1 Néstor Gordillo 31. min, 0:2 Mateusz Majewski 69. min k., 0:3 Néstor Gordillo 76. min, 0:4 Tomasz Hołota 84. min.

Żółte kartki: Brzeziański (Błękitni) Mączyński, Łuszkiewicz (KKS).

Błękitni Stargard: Tobiasz Weinzettel – Jan Andrzejewski, Krystian Kujawa, Daniel Wajsak (46.Bartłomiej Mruk), Bartosz Sitkowski – Mateusz Bochnak, Michał Cywiński (72. Kamil Walków), Filip Karmański (46. Hubert Krawczun), Błażej Starzycki (46. Dawid Polkowski), Adrian Kwiatkowski (60. Tomasz Kaczmarek) – Przemysław Brzeziański.

KKS Kalisz: Michał Molenda – Filip Kendzia, Mateusz Gawlik, Marcin Radzewicz – Kamil Sabiłło, Adrian Łuszkiewicz (78. Michał Borecki), Tomasz Hołota, Nikodem Zawistowski (85. Kamil Koczy), Néstor Gordillo (85. Andrzej Kaszuba), Mateusz Mączyński – Mateusz Majewski (78. Bartłomiej Maćczak).