Popłynęli po mistrzostwo okręgu!

Zofia Domżol i Łukasz Szymański, zawodnicy sekcji pływackiej KKS Kalisz wywalczyli złote medale podczas Mistrzostw Okręgu Wielkopolskiego w pływaniu. Zawody rozegrane zostały w miniony weekend na basenie Term Maltańskich w Poznaniu.

Zofia Domżol była bezkonkurencyjna w rywalizacji zawodniczek 14-16 letnich. W wyścigu na 200 m stylem zmiennym podopieczna trenera Dominika Grudzińskiego uzyskała czas 2:48.04, który jest jej nowym rekordem życiowym. Wysoką formę kaliska zawodniczka potwierdziła również w wyścigu na 400 m stylem dowolnym, zajmując 4. miejsce z kolejnym rekordem życiowym (5:00.68).

W tej samej kategorii wiekowej, ale na dystansie 50 m stylem grzbietowym, triumfował Łukasz Szymański. Czas, który uzyskał -  28.71 – to również jego nowy rekord życiowy, który plasuje go w pierwszej dziesiątce w kraju wśród pływaków 15-letnich. Podopieczny trenera Jakuba Stefaniaka  wywalczył też  6. miejsce w konkurencji 200 m stylem zmiennym notując kolejną „życiówkę” - 2:25.47.

Miejsca w czołowej dziesiątce Mistrzostw Okręgu Wielkopolskiego wywalczyli również:

- Paulina Tomaszewska – szósta na 400 m stylem dowolnym,

- Weronika Jarzycka – ósma w tej samej konkurencji,

- Zofia Domżol – ósma na dystansie 50 m stylem grzbietowym i dziewiąta na 50 m delfinem.

W ramach mistrzostw rozegrano również Ogólnopolski Sprawdzian Wszechstronności Stylowej dla zawodników z roczników 2007-2008. Pływacy 12 - letni musieli pokonać dystans  200 m stylem zmiennym i 400 m stylem dowolnym. Najlepiej z reprezentantów KKS-u Kalisz zaprezentowała się Amelia Świątek zajmując na obu dystansach siódme lokaty.  Pływakom 13 - letnim przyszło się mierzyć z dystansami 200 m stylem zmiennym i 800 m stylem dowolnym. Najlepiej z tym zadaniem poradzili sobie:

- Katarzyna Krupka – 12. miejsce na dystansie 200 m stylem zmiennym i 14. na 800 m stylem dowolnym,

- Gabriela Juszczak – 13. miejsce na 800 m stylem dowolnym,

- Jakub Stodzież – 14. miejsce na 200 m stylem zmiennym.

Przygotowanie do zawodów było możliwe dzięki dotacji z Urzędu Miasta Kalisza na szkolenie sportowe dzieci i młodzieży oraz środkom pozyskanym z Samorządu Województwa Wielkopolskiego.