Porażka na koniec jesieni. Rezerwy KKS-u kończą rundę w grupie mistrzowskiej

W ostatnim w rundzie jesiennej spotkaniu PROEKO IV ligi rezerwy KKS-u Kalisz przegrały na wyjeździe z Wilkami Wilczyn 1:3. Jedyną bramkę dla „trójkolorowych” zdobył Jakub Zachara. Porażka nie oznacza jednak żadnych konsekwencji. Kaliszanie już wcześniej zapewnili sobie miejsce w grupie mistrzowskiej czwartoligowych rozgrywek.

Spotkanie w Wilczynie rozpoczęło się pozytywnie dla gości. Już w 6.minucie wynik otworzył Jakub Zachara. Niestety dobre humory w szeregach rezerwowej ekipy KKS-u nie trwały zbyt długo. Po pięciu minutach gospodarze wyrównali stan meczu, a po pół godzinie gry prowadzili już dwoma bramkami (3:1). Kaliszanie, dla których był to kolejny mecz rozegrany w młodzieżowym składzie, nie zdołali odrobić strat. Korzystny rezultat gospodarze utrzymali do końcowego  gwizdka..

Dla drugiej drużyny KKS-u był to ostatni mecz tej jesieni. Swoją debiutancką odsłonę w rozgrywkach IV ligi zakończą na szóstej bądź siódmej pozycji. Miejsce w czołowej .ósemce, a więc w grupie mistrzowskiej, zapewnili sobie już wcześniej. W rundzie wiosennej rywalizować będą systemem mecz i rewanż.

1. kolejka wielkopolskiej PROEKO IV ligi, 5.12.2020, boisko szkolne przy ul. Rynek 14, Wilczyn
    Wilki Wilczyn – KKS Kalisz II 3:1 (3:1)
    0:1 Jakub Zachara 6. min, 1:1 Adrian Górecki 11. min, 2:1 Wiktor Kacprzak 18. min, 3:1 Wiktor Kacprzak 30. min.

Wilki Wilczyn: Jakub Matczak – Wiktor Mochalski, Kamil Kwiatkowski, Michał Zajączkowski, Patryk Szymaniak, Mikołaj Nowakowski, Krystian Robak, Marcin Balalja, Łukasz Przebieracz, Adrian Górecki, Wiktor Kacprzak.

KKS Kalisz II: Patryk Pawela – Jakub Pawlik, Kacper Dudek (46. Szymon Cieślak), Paweł Łydkowski, Mikołaj Wyborny (63. min Jakub Tamborski), Krzysztof Idźczak (70. Jakub Kieliba), Antoni Bednarek, Adam Zadka, Mateusz Kościelak, Wiktor Smoliński, Jakub Zachara.