Pozostał niedosyt. Bez punktów w 17. kolejce

KKS Kalisz, w 17. kolejce eWinner 2. ligi, przegrał na wyjeździe z Chojniczanką Chojnice 1:2. Podopieczni Bogdana Zająca, po stracie dwóch bramek w pierwszej połowie, ruszyli ofensywnie do poprawy wyniku. W 55. minucie trafienie kontaktowe, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, zdobył Piotr Giel. Do ostatnich sekund meczu kakaesiacy walczyli o gola na remis, jednak ostatecznie nie udało się “Trójkolorowym” zdobyć choćby punktu w tej serii spotkań.

Przez pierwszy kwadrans meczu to kakaesiacy częściej przebywali przy piłce. “Trójkolorowi” próbowali atakiem pozycyjnym zagrozić gospodarzom, ale w wypracowanych sytuacjach zabrakło ostatniego podania bądź wykończenia. Żadna ze stron nie wypracowała sobie klarownych sytuacji, lecz w 28. minucie to Chojniczanka, po spektakularnym strzale z odległości Mateusza Cegiełki, otworzyła wynik w tym meczu. Odpowiedź KKS-u mogła nastąpić kilkadziesiąt sekund później, ale dobre uderzenie z główki Piotra Giela wybronił goalkeeper drużyny z Chojnic. Zespół z Kaszub szybko podwyższył prowadzenie. Rywale, w 31. minucie, wyprowadzili kontratak, który pozwolił przemieścić się gospodarzom z futbolówką w pole karne Macieja Krakowiaka. Brak zrozumienia naszego defensora oraz bramkarza spowodował, że do pustej bramki piłkę skierował Tomasz Mikołajczak. Po błędzie i stracie bramki na 2:0, rozgoryczeni kakaesiacy uaktywnili się w ofensywie. W 34. minucie celny strzał oddał Mateusz Majewski, a 7 minut później, bramkarz Chojniczanki wybronił jego bardzo mocne i groźne uderzenie przy krótkim słupku.

Podopieczni Bogdana Zająca, od pierwszych minut drugiej połowy, postawili na ofensywę i wysoki pressing. Postawa ta opłaciła się, ponieważ KKS krótko po przerwie, oddał więcej celnych strzałów, niż miało to miejsce w pierwszej części gry. W 55. minucie, po rzucie rożnym, uderzeniem z główki bramkę kontaktową zdobył Piotr Giel. Bliski zdobycia drugiego gola Giel był w 74. minucie, jednak strzał po ziemi w akcji “sam na sam” wybronił bramkarz Chojniczanki. Tempo meczu, na kwadrans przed zakończeniem regulaminowego czasu gry, spadło. Gospodarzom nie śpieszyło się z wyprowadzaniem akcji, ale inicjatywa należała do “Trójkolorowych”. W 89. minucie, po uderzeniu z rzutu wolnego Andrzeja Kaszuby, Bartłomiej Putno oddał płaski, mocny i groźny strzał z 18. metra, jednak futbolówka minimalnie minęła słupek bramki zespołu z Chojnic. Mimo walki do ostatnich sekund, podopieczni Bogdana Zająca nie byli w stanie zdobyć już wyrównującej bramki.

***
17. kolejka sezonu 2021/2022 eWinner 2. ligi, 12.11.2021, godz. 18:00, Stadion Miejski w Chojnicach, ul. Mickiewicza 12
Chojniczanka Chojnice – KKS Kalisz 2:1 (2:0)
1:0 Mateusz Cegiełka 28. min, 2:0 Tomasz Mikołajczak 31. min, 2:1 Piotr Giel 55. min.

Chojniczanka Chojnice: Kamil Broda – Kamil Mazek (69. min Mateusz Bartosiak), Marcin Grolik, Damian Byrtek, Michał Grobelny (90. min Sebastian Olszewski), Michał Mikołajczyk – Łukasz Wolsztyński (60.min Sam van Huffel), Mateusz Cegiełka, Filip Karbowy (90. min Paweł Czajkowski) – Tomasz Mikołajczak, Szymon Skrzypczak (69. min Mateusz Klichowicz).

KKS Kalisz: Maciej Krakowiak – Nikodem Zawistowski (84. min Bartłomiej Putno), Mateusz Gawlik, Filip Kendzia, Mateusz Mączyński, Daniel Kamiński (76. min Kamil Koczy) – Mateusz Wysokiński, Adrian Łuszkiewicz (67. min Andrzej Kaszuba), Michał Borecki, Piotr Giel – Mateusz Majewski (67. min Bartłomiej Maćczak).

Żółte kartki: Grolik, Grobelny, Cegiełka (Chojniczanka) i Wysokiński, Łuszkiewicz, Giel, Kamiński (KKS).