Przyjezdni z kompletem punktów

Mimo otwarcia wyniku przez kakaesiaków, ostatecznie nie udało się wywalczyć kompletu punktów. Podopieczni Piotra Morawskiego przegrali spotkanie 26. kolejki wielkopolskiej ARTBUD IV ligi z LKS-em Gołuchów 1:2. Bramkę na 1:0, w 51. minucie rywalizacji, zdobył Daniel Kamiński.

Pierwsze 20 minut rywalizacji nie należało do najciekawszych. Zdominowała gra w środku pola, a wszelkie próby uderzenia były blokowane przez defensorów LKS-u. Strzały z 16. metra, Wiktora Walczaka i chwilę Mateusza Wysokińskiego, zostały zatrzymane przez gości. “Ekipa Żubra” próbowała skrzydłami napędzić swoje akcje, ale w tych sytuacjach brakowało celnej wrzutki bądź wykończenia. Groźnie, w polu karnym Mateusza Górskiego, było w 28. minucie, gdy były kakaesiak Konrad Chojnacki uderzał z bliskiej odległości – próba ta okazała się bardzo niecelna. W 35. minucie kąśliwy strzał, z 16. metra, oddał na kaliską bramkę Paweł Stempień, ale dobrze w tej sytuacji spisał się goalkeeper “Trójkolorowych”. Chwilę później, po rzucie rożnym dla gości, bezpańska piłka przeszła tuż obok słupka.

Rywale dobrze rozpoczęli drugą połowę. Krótko po wznowieniu, groźny strzał, z okolic 16. metra, oddał Chojnacki. Kakaesiacy otworzyli rezultat spotkania w 51. minucie. Przedłużenie lotu piłki głową Wiktora Staszaka wykorzystał Daniel Kamiński, który strzałem z bliskiej odległości pokonał Kamila Ślusarka, bramkarza przyjezdnych. Szybko jednak LKS wyrównał w meczu. W 54. minucie dogranie z prawej flanki kolegi wykorzystał Krystian Benuszak. Na Stadionie Miejskim przy Wale Matejki 2 w Kaliszu zrobiło się ciekawe widowisko. Kapitalny strzał z odległości Dawida Guźniczaka, w 65. minucie, dał przyjezdnym gola na 2:1 i prowadzenie w meczu. W 81. minucie błąd popełnił bramkarz LKS-u Kamil Ślusarek i niewiele brakowało, aby przepuszczona futbolówka, po dograniu Kamila Webera, wpadła do bramki. Na nieszczęście KKS-u, po odbiciu od słupka, piłka potoczyła się wzdłuż linii. Ostatecznie rezultat pojedynku nie uległ już zmianie i 3 punkty trafiły do gości.

Za tydzień podopieczni Piotra Morawskiego, także przed własną publicznością, zmierzą się z liderem rozgrywek, Unią Swarzędz. Rywalizacja 27. kolejki w niedzielę 24 kwietnia o godzinie 14:00, na Stadionie Miejskim przy Wale Matejki 2 w Kaliszu.

***
26. kolejka sezonu 2021/2022 wielkopolskiej ARTBUD IV ligi, 16.04.2022, godz. 11:00, Stadion Miejski przy ul. Wał Matejki 2 w Kaliszu
KKS Kalisz II – LKS Gołuchów 1:2 (0:0)
1:0 Daniel Kamiński 51. min, 1:1 Krystian Benuszak 54. min, 1:2 Dawid Guźniczak 65. min.

KKS Kalisz II: Mateusz Górski – Kacper Dudek (58. min Mikołaj Wyborny), Bartosz Waleńcik, Mateusz Mączyński (46. min Wiktor Staszak), Wiktor Walczak (58. min Wojciech Maroszek), Karol Smajdor, Mateusz Wysokiński, Filip Kendzia, Nikodem Zawistowski (74. min Kami Weber), Kamil Koczy (74. min Wiktor Bury), Daniel Kamiński.

LKS Gołuchów: Kamil Ślusarek – Marcin Wandzel, Jakub Szymkowiak, Patryk Kieliba, Krystian Benuszak (84. min Maciej Marcinkowski), Dawid Guźniczak, Marcin Szymkowiak (86. min Jakub Skowroński), Paweł Stempień, Szymon Sobkowiak (70. min Adrian Hajdasz), Konrad Chojnacki (90+3. min Patryk Kubczyk), Michał Grzesiek.

Żółte kartki: Dudek, Waleńcik, Koczy (KKS II) i Benuszak, Sobkowiak, Hajdasz (LKS).