Puchar Polski na szosie. Anna Długaś wygrywa "czasówkę"

W miniony weekend zawodnicy KTK Kalisz rywalizowali w Wyścigu Kolarskim "Po Ziemi Zamojskiej". W zawodach mających rangę Pucharu Polski w kolarstwie szosowym, wspaniale zaprezentowała się Anna Długaś, która wygrała jazdę indywidualną na czas juniorek młodszych.

Podopieczna trenera Krzysztofa Dąbrowskiego, jak przystało na aktualną mistrzynię Polski w jeździe indywidualnej na czas, dystans 10 kilometrów pokonała w czasie 14:52.08. Był tom rezultat o siedem sekund lepszy od drugiej w klasyfikacji Malwiny Mul z KLKS „Azalia” Brzóza Królewska. W drugim dniu zawodów Anna Długaś rywalizowała natomiast w wyścigu ze startu wspólnego. Dystans 42 kilometrów przejechała w czasie 1:16,03, finiszując  w grupie, która zameldowała się na mecie  ponad dwie minuty za czołowymi zawodniczkami i zajmując ostatecznie 23. miejsce.

W weekendowym ściganiu "Po Ziemi Zamojskiej" z dobrej strony pokazali się też inni reprezentanci KTK. W wyścigu ze startu wspólnego juniorów młodszych siódmy był Kamil Dolak, a siedemnasty Adrian Gorwa. Zwyciężył Mikołaj Szulik z UKS Avatar. Z kolei w jeździe indywidualnej na czas juniorów dwunaste miejsce zajął Konrad Trzęsowski. W "czasówce" juniorów młodszych miejsca w drugiej dziesiątce zajmowali natomiast wspomniani Dolak i Gorwa (odpowiednio 16. i 19. lokata) oraz Mateusz Olejnik (20. miejsce).

Puchar Polski w kolarstwie szosowym -  Wyścig Kolarski "Po Ziemi Zamojskiej", Krasnobród 11-12 lipca 2020 r.