Puchar Prezydenta Miasta Kalisza dla drużyny czerwonych

Do drużyny "czerwonych", dowodzonej przez Roberta Trzęsałę, prezesa KKS-u, trafił Puchar Prezydenta Miasta Kalisza Grzegorza Sapińskiego. Sobotni mecz piłki nożnej rozegrany został z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości.

W sobotnie popołudnie, na stadionie miejskim, naprzeciw siebie stanęły drużyny dowodzone przez Grzegorza Sapińskiego - prezydenta Kalisza i Roberta Trzęsałę - prezesa KKS-u. Mecz wpisał się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę suwerenności. Stąd hasło "niepodległa", które znalazło się na koszulkach zawodników obu drużyn. Po dwóch 20-minutowych połowach spotkania lepsza okazała się drużyna "czerwonych", wygrywając 5:4. - Chcę podziękować wszystkim zawodnikom za sportową, pełną zaangażowania rywalizację, z kolei kibicom za mobilizujący doping - mówi prezydent Grzegorz Sapiński. - Mam tez nadzieję, że kaliszanie coraz częściej i chętniej będą odwiedzać nasz stadion, by uczestniczyć w wydarzeniach sportowych. Warto!

Tego samego dnia, na obiekcie przy Łódzkiej, piłkarze KKS Kalisz podjęli zawodników Chemika Bydgoszcz.

Tekst: Tomasz Staszczyk, zdjęcia: Magdalena Bartnik