Punkty dla wicelidera. Siatkarki Energi MKS przegrały po raz siódmy

Siatkarkom Energi MKS Kalisz nie udało się sprawić niespodzianki w środowym meczu z Developresem SkyRes Rzeszów. Ponownie górą były podopieczne Stephane’a Antigi, które pokonały gospodynie w trzech setach. Dla kaliszanek była to siódma porażka w tym sezonie LSK.

Faworytkami środowego starcia były bez wątpienia wiceliderki z Rzeszowa, co też potwierdziły na parkiecie. Podopieczne Jacka Pasińskiego robiły co mogły, by sprostać doświadczonym rywalkom i były momenty, że przynosiło to zamierzony skutek. Tak jak w drugim secie, gdzie dość długo utrzymywały czteropunktową przewagę i gdyby utrzymały formę w końcowych fragmentach tej partii dalsze losy spotkania mogły potoczyć się różnie.  Niestety przeciwniczki odrobiły straty i ostatecznie wygrały do 22.

W pozostałych dwóch setach dominacja rzeszowianek była już bardziej zdecydowana, co nie znaczy, że gospodynie nie podejmowały walki. W ostatnim secie kapitalną zmianę dała Zuzanna Szperlak. Młodziutka przyjmująca skończyła pięć z siedmiu ataków, dzięki czemu MKS zmniejszył stratę do rywalek z ośmiu do zaledwie jednego punktu (22:23). Tym samym zawodniczka kaliskiej ekipy zapisała na swoim koncie pierwsze punkty na parkietach siatkarskiej ekstraklasy. Niestety i w tej odsłonie kluczowe momenty należały do  doświadczonych przeciwniczek, które ponownie zwyciężyły 25: 22.

Kaliski zespół, choć walczył ambitnie, póki co nie potrafi znaleźć sposobu, by skutecznie zagrozić mocnej kadrowo ekipie z czołówki tabeli. W środę kaliszanki zanotowały siódmą porażkę w tym sezonie Ligi Siatkówki Kobiet.