Regaty za nami

Zakończyły się Międzynarodowe Regaty Windsurfingowe International Windsurfing Regatta - Kalisz 2019, Trzydniowe zawody otworzył w piątek na kaliskim Głównym Rynku wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.

W imprezie wzięło udział ponad 100 zawodniczek i zawodników. Ścigali się oni na zalewie w Szałem w klasach Techno 4,0 do 12. roku życia, Techno 5,8 do 13. roku życia, Techno 6,8 do 13 .roku życia, Techno 7,8 do 14. roku życia, Techno 7,8 do 16. roku życia, RSX Junior do 21. roku życia oraz Raceboard. W rywalizacji uczestniczyli przedstawiciele klubów windsurfingu m.in. z Giżycka, Szczecina, Poznania, Gdańska, Warszawy oraz ekipa ze Słowacji. Podczas trzech dni wiatr nie rozpieszczały zawodników, jednak udało się rozegrać 7 wyścigów, w warunkach wymagających dużej pracy fizycznej.

Ze sportowej strony bardzo dobrze spisali się reprezentanci gospodarzy czyli Uczniowski Jacht Klub Sportowy „Szturwał” Kalisz, którzy mogli odebrać nagrody i statuetki wręczone na ceremonii zamknięcia regat.

Regaty zostały dofinansowane przez Miasto Kalisz, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Starostwo Powiatowe w Kaliszu oraz Kaliski Okręgowy Związek Żeglarski.

Wyniki zawodników z Kalisza.
Kategoria Techno 4,0 dziewcząt:
1. miejsce - Maria Rudowicz
2. miejsce - Gabrysia Rudyk
11. miejsce - Anna Walkowiak
13. miejsce - Julia Przybył

Kategoria Techno 4,0 chłopców:
5. miejsce - Mikołaj Kociński
10. miejsce - Jeremiasz Augustowski
11. miejsce - Ksawier Jesion
12. miejsce - Wojtek Jaśkiewicz
14. miejsce - Bartek Nowak
15. miejsce - Nikodem Bajan

Kategoria Techno 5,8 chłopców
1. miejsce - Tymon Cajdler
4. miejsce - Jan Siepracki
10. miejsce - Krystian Jesion

Pełne wyniki dostępne są TUTAJ.

Tekst: Juliusz Kowalczyk, zdjęcia: International Techno 293 Class Association, Juliusz Kowalczyk