Rekordowy Bieg Kościuszki. Szurmiński i Kazimirova najlepsi!

Adam Szurmiński w kategorii mężczyzn i Olga Kazimirova wśród pań to triumfatorzy tegorocznej edycji Biegu Kościuszki. Tradycyjnie już głównej rywalizacji towarzyszyły też Mistrzostwa Kalisza Nauczycieli oraz biegi dla dzieci i młodzieży szkolnej.

W minioną niedzielę, na starcie dwunastej już edycji Biegu Kościuszki stanęła rekordowa liczba 40 uczestników. Do pokonania mieli trasę złożoną z dwóch 2,5 – kilometrowych pętli, wytyczoną wzdłuż rzeki Prosny, ze startem i metą przy II LO im. T. Kościuszki. W biegu głównym zwyciężył Adam Szurmiński, drugi był Marcin Karasiński, a trzeci Aron Przybył. Wśród pań triumfowała Olga Kazimirowa, obok której miejsca na podium zajęły też Weronika Jackowska i Marta Jakubowska. W ramach głównych zmagań prowadzona była również klasyfikacja Mistrzostw Kalisza Nauczycieli. W tej rywalizacji najlepszymi okazali się Karol Dembski (Szkoła Podstawowa nr 16) i Marta Jakubowska (Przedszkole Sióstr Felicjanek).

Jak co roku doskonałą frekwencją cieszyły się też biegi szkolne na dystansach 350, 800, 1000, 1200 i 2500m. Tradycyjnie rozegrano też  Bieg Absolwenta i Sympatyka II LO.

Na najlepszych zawodników czekały puchary, medale, dyplomy i nagrody rzeczowe. Organizatorami zawodów były II Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki oraz Kaliski Szkolny Związek Sportowy.