Remis beniaminków. KKS kontra KS Kutno

Remisem 1:1 zakończył się rozegrany na stadionie przy ulicy Łódzkiej sparing KKS-u Kalisz z mistrzem łódzkiej IV ligi - KS Kutno. Wyrównującego gola dla „trójkolorowych” zdobył Damian Ślesicki.

Beniaminek trzeciej ligi dość wysoko zawiesił poprzeczkę, a gospodarze choć przez 90 minut zdołali stworzyć więcej dogodnych sytuacji bramkowych, nie grzeszyli skutecznością. W efekcie, jeszcze przed upływem kwadransa to przyjezdni objęli prowadzenie. Nieco wcześniej bliski otwarcia wyniku był Fabian Hiszpański, ale futbolówka odbiła się od słupka, tymczasem cztery minuty później zamieszanie w polu karnym wykorzystał zawodnik testowany w zespole rywali i strzałem z przewrotki zaskoczył Kamila Kosuta.  Chwilę później próbę odpowiedzi podjął  Michał Borecki, ale golkiper przyjezdnych prześwietlił jego intencje. Przed  przerwą swoich szans na wyrównanie wyniku szukali jeszcze m.in. Bartosz Waleńcik, Fabian Hiszpański oraz Mateusz Mączyński, ale ostatecznie podopieczni Ryszarda Wieczorka schodzili do szatni z jednobramkową stratą.

Po powrocie na murawę zmieniona jedenastka „trójkolorowych” żwawiej zabrała się za pracę w ofensywie.   Już w 47. minucie stały fragment gry próbował wykorzystać Sebastian Kaczyński,  ale jego strzał z 25. metra pewnie wyłapał bramkarz gości. Kilka  minut później uderzeniem z główki  zagroził rywalom Mateusz Majewski, ale i tym razem piłka nie znalazła  drogi do bramki. Przełamanie nadeszło  w 57. minucie, gdy jednemu z obrońców Kutna urwał się  Damian Ślesicki i wykorzystując świetne dogranie Kamila Sabiłły z bliskiej odległości skierował futbolówkę wprost do siatki.

Głodni drugiego zwycięstwa w letnim okresie przygotowawczym kakaesiacy, końcówkę rywalizacji próbowali rozstrzygnąć na swoją korzyść. Kwadrans przed ostatnim gwizdkiem groźne strzały oddali najpierw Robert Tunkiewicz, a później Mateusz Majewski, który w 83. minucie był bardzo bliski wpisania się na listę strzelców. Niestety  piłka ponownie obiła aluminium bramki. Wynik nie uległ więc zmianie i KKS, w ostatnim spotkaniu kontrolnym przed pucharowym starciem przeciwko SKP Słupca, zremisował z KS Kutno 1:1.

Sparing 3, 08.07.2020 r., Stadion Miejski przy ul. Łódzkiej 19-29 w Kaliszu

KKS Kalisz – KS Kutno 1:1 (0:1)
0:1 zawodnik testowany  14.min, 1:1 Damian Ślesicki 57.min.

KKS Kalisz: Kamil Kosut (46. Maciej Krakowiak) – Mateusz Gawlik (46. Damian Ślesicki), Bartosz Waleńcik (46. Mateusz Żytko), Paweł Łydkowski (46. Wiktor Smoliński), Mikołaj Zawistowski (46. Nikodem Zawistowski), Adrian Łuszkiewicz (46. Filip Szewczyk), Michał Borecki (46. Robert Tunkiewicz), Mateusz Mączyński (46.Marcin Radzewicz), Fabian Hiszpański (46. Sebastian Kaczyński), Daniel Kamiński (46. Kamil Sabiłło), Bartłomiej Maćczak (46. Mateusz Majewski).

Tekst i zdjęcia: Karina Zachara