Remis w Aleksandrowie. Ostatni sparing KKS –u

Piłkarze KKS-u Kalisz mają za sobą ostatni mecz kontrolny zimowego okresu przygotowawczego. Zremisowali na wyjeździe z Sokołem Aleksandrów Łódzki 3:3. A już w najbliższą sobotę rozegrają pierwsze spotkanie rundy wiosennej w trzeciej lidze.

Sobotni sparing był pierwszym tej zimy, podczas którego kaliszanie mogli sprawdzić formę  na naturalnej nawierzchni. Wprawdzie  początkowo mecz miał odbyć się na stadionie przy Łódzkiej, ale by  murawa tego obiektu nie ucierpiała przed ligowymi zmaganiami, uzgodniono ze sparingpartnerem z Aleksandrowa Łódzkiego, że to właśnie ten zespół będzie  gospodarzem sobotniej gry kontrolnej.

KKS wyszedł na prowadzenie już w 8. minucie. Autorem trafienia był Kamil Sabiłło, który po zagraniu Fabiana Hiszpańskiego przechytrzył obrońcę i golkipera rywali i z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce. Pozostałe gole padły po przerwie. Po upływie dwudziestu minut kontrole nad spotkaniem przejęli gospodarze, którzy  w ciągu zaledwie dziesięciu minut aż trzykrotnie pokonali Macieja Krakowiaka. Niefrasobliwość kaliskiej defensywy wykorzystał Tomasz Bogołębski i dwukrotnie Mateusz Misiak Wyglądało na to, że kaliszanie będą musieli przełknąć pierwszą tej zimowy sparingową porażkę. Na szczęście końcowy kwadrans należał do ekipy gości, którzy zdołali wyrównać stan meczu. W 79. minucie, po akcji Filipa Szewczyka, w poprzeczkę trafił Sebastian Kaczyński, ale skuteczną „dobitkę” zaliczył Mateusz Majewski. Z kolei w 86. minucie piłkę zacentrował Fabian Hiszpański, a głową do siatki rywali trafił Sebastian Kaczyński, ustalając wynik na 3:3.

W zimowym okresie przygotowawczym podopieczni Ryszarda Wieczorka rozegrali dziesięć sparingów. Siedem wygrali, a trzy zakończyli remisem. Mecz z Sokołem był ostatnim sprawdzianem przed wznowieniem ligowych rozgrywek. Pierwszy mecz rundy wiosennej już w najbliższą sobotę. 7 marca o godzinie 18:00. Na stadionie przy ulicy Łódzkiej kaliszanie podejmą beniaminka grupy drugiej III ligi, Grom Nowy Staw.

Sparing, 29.02.2020 r., kompleks im. Włodzimierza Smolarka przy ul. 11 Listopada 98 w Aleksandrowie Łódzkim
Sokół Aleksandrów Łódzki – KKS Kalisz 3:3 (0:1)
0:1 Kamil Sabiłlo 8. min, 1:1 Tomasz Bogołębski 66. min, 2:1 Mateusz Misiak 72. min, 3:1 Mateusz Misiak 76. min, 3:2 Mateusz Majewski 79. min, 3:3 Sebastian Kaczyński 86. min.

KKS Kalisz: Kamil Kosut (46. Maciej Krakowiak) – Damian Ślesicki (68. Fabian Hiszpański), Mateusz Gawlik (60. Paweł Łydkowski), Kacper Górski (46. Mateusz Żytko), Mateusz Mączyński (60. Marcin Radzewicz), Michał Borecki (60. Andrzej Kaszuba), Robert Tunkiewicz (46. Filip Szewczyk), Fabian Hiszpański (46. Nikodem Zawistowski), Kamil Sabiłło (60. Sebastian Kaczyński), Daniel Kamiński (46. Mateusz Majewski), Mateusz Żebrowski (60. Damian Poliński).