Rewanż z Budowlanymi już jutro

Po krótkiej przerwie (mecz 18 kolejki z #VolleyemWrocław rozegraliśmy awansem) wracamy do rozgrywek TAURON Ligi. Mecz 19 kolejki z Budowlanymi Łódź, obecnie czwartą drużyną w tabeli, rozegramy 5 lutego br. Transmisję przeprowadzi Polsat Sport, początek o 17:30.

Po dobrym meczu z Chemikiem Police nasz zespół miał chwilę na spokojne przygotowanie do meczu z Budowlanymi, dzięki rozegraniu awansem spotkania z #Volleyem (wygrana 3:1 we Wrocławiu) pod koniec października 2020 roku.

‒ Jesteśmy drużyną, która podejmuje walkę i może z każdym wygrać, ale też z każdym przegrać, co pokazuje na przykład mecz z Rzeszowem. Dzisiejszy mecz też pokazał, że mogłyśmy wygrać ˗ powiedziała po meczu z Chemikiem Monika Gałkowska. ‒ Na pewno walka będzie potrzebna w meczu z Budowlanymi, będącymi ostatnio w bardzo dobrej formie. Z drugiej strony nasz zespół pokazał w tym sezonie, że potrafi grać, a nawet wygrywać z wyżej notowanymi od siebie drużynami ‒ dodała zawodniczka.

Ten sezon Budowlane rozpoczęły od trzech porażek. Zwłaszcza ta w pierwszej kolejce, z Jokerem Świecie zaskoczyła całą siatkarską Polskę. Po słabym początku łódzki zespół odwrócił całkowicie sytuację wygrywając wszystkie spotkania między 4 a 14 kolejką (dodatkowo rozgrywany awansem mecz z PTPS-em Piła). Dzięki tej serii drużyna prowadzona przez trenera Błażeja Krzyształowicza znalazła się nawet na drugim miejscu. Obecnie zajmuje czwartą lokatę, a serię zwycięstw przerwał styczniowy pojedynek z Radomką Radom. W ostatnich spotkaniach Budowlane pokonały BKS Bielsko-Biała i przegrały w derbach Łodzi z ŁKS-em.

Z kolei nasz zespół stoczył bardzo wyrównany pojedynek z Chemikiem Police, aktualnymi mistrzyniami Polski. Po wygraniu dość łatwo pierwszego seta triumfowaliśmy również w drugim. Trzecią partię wyraźnie wygrał Chemik. W czwartym secie walka toczyła się punkt za punkt i dopiero w końcówce mistrzynie Polski zachowały więcej zimnej krwi doprowadzając do tie-breaka, którego również wygrały, choć nie bez problemu. Szalę zwycięstwa na stronę Chemika przechyliła Jovana Brakocević-Canzian, gwiazda TAURON Ligi. Serbska atakująca zdobyła 30 punktów i odebrała zasłużoną statuetkę MVP. W naszym zespole po zaledwie dwóch wspólnych treningach zadebiutowała Emilia Mucha. Na pewno dodatkowy tydzień spokojnej pracy pomoże przyjmującej szybciej wprowadzić się do zespołu.

Do końca fazy zasadniczej zostały tylko 4 kolejki, więc walka o miejsce w play-offach nabiera rumieńców. W tym kontekście liczy się każdy punkt, zwłaszcza że różnice z miejsc 7-9 są minimalne. Transmisję z meczu od 17:30 przeprowadzi Polsat Sport.

WKST za: Energa MKS