Rezerwy KKS-u z drugą porażką

Drugiej porażki w czwartoligowych rozgrywkach doznała rezerwowa ekipa KKS-u Kalisz. W spotkaniu 6. kolejki „trójkolorowi” ulegli na wyjeździe Odolanovii Odolanów 1:5. Jedyną bramkę dla KKS-u zdobył, w 90. minucie spotkania, Mateusz Regling.

Na mecz z Odolanovią rezerwy KKS-u pojechały pod opieką Adriana Wawrzyniaka, trenera młodzieży w KKS-ie. Takie rozwiązanie było koniecznością, ponieważ niemal w tym samym czasie pierwsza drużyna rozgrywała inauguracyjne spotkanie w drugiej lidze. Z tego również powodu chwilowy opiekun rezerw nie mógł liczyć na wsparcie zawodników z zespołu trenera Ryszarda Wieczorka. Wyjątek stanowili powracający po kontuzjach Michał Borecki i Kamil Sabiłł, którzy  - co zrozumiałe – nie dysponują jeszcze pełnią formy.

W sobotnim pojedynku kaliszanie zmuszeni byli uznać wyższość rywali. A ci od pierwszych minut czuli się bardzo pewnie na murawie i kontrolowali boiskowe wydarzenia. Z pierwszej bramki cieszyli się już w 10. minucie,  a niecałe 10 minut później  prowadzili  już 2:0..

W drugiej połowie gospodarze kontynuowali swój marsz po zwycięstwo, dokładając trzy kolejne trafienia. Gościom z Kalisza bardzo trudno było odwrócić niekorzystny wynik.   Honorowego gola  dla KKS-u zdobył w doliczonym czasie gry wprowadzony z ławki rezerwowych Mateusz Regling.

Dla rezerwowej ekipy KKS-u była to druga porażka w wielkopolskiej PROEKO IV lidze. Po przegranej w Odolanowie kaliski zespół, z dorobkiem 10 punktów, spadł na 9. pozycję w tabeli. Do lidera rozgrywek, Victorii Września, traci 8 punktów. Kolejnym rywalem kaliszan   będzie, plasująca się oczko wyżej w ligowej tabeli, Kotwica Kórnik. Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 6 września o godzinie 11:00 na stadionie przy Wale Matejki.

6. kolejka wielkopolskiej PROEKO IV ligi, 29.08.2020 r., Stadion Miejski w Odolanowie przy ul. Franciszka Sójki

Odolanovia Odolanów – KKS Kalisz II 5:1
Bramka dla KKS-u: Mateusz Regling 90.. min

KKS Kalisz II: Patryk Pawela – Jakub Pawlik, Wiktor Smoliński, Mateusz Kościelak, Kamil Sabiłło, Adam Zadka, Mateusz Molek, Michał Borecki, Kacper Dudek, Damian Poliński, Jakub Zachara.
Ławka rezerwowych: Filip Szwedziak, Mateusz Regling, Krzysztof Idźczak, Adam Sobczyk, Jakub Tamborski, Szymon Olejnik.

Tekst i zdjęcie: Karina Zachara