Rodzinny rajd rowerowy

Miasto Kalisz razem ze Stowarzyszeniem Aglomeracja Kalisko-Ostrowska i Klubem Turystyki Rowerowej Cyklista zapraszają na Rodzinny Rajd Rowerowy Rowerowej Stolicy Polski. Impreza odbędzie się 6 września.

Trasa rajdu liczy około 25 kilometrów. Rozpoczyna się na Stadionie Miejskim przy ul. Łódzkiej i wiedzie ścieżkami rowerowymi oraz mało ruchliwymi ulicami, okrążając Kalisz i wiodąc aż do Leśnego Centrum Edukacyjnego „Las Winiarski”, gdzie przewidziany jest posiłek dla uczestników. Elektroniczne zapisy prowadzone są TUTAJ. Udział w rajdzie jest bezpłatny.

Impreza wpisuje się w starania miasta o zdobycie tytułu Rowerowej Stolicy Polski. Przez cały wrzesień miłośnicy dwóch kółek, posiadający bezpłatną aplikację Rowerowa Stolica Polski, mogą jeżdżąc na rowerze zdobywać punkty dla swoich miast. Punkty liczone są w oparciu o stosunek liczby przejechanych kilometrów do liczby mieszkańców miasta, dla którego są one „kręcone”. Zwycięzcą ubiegłorocznej, pierwszej, edycji rywalizacji była Nowa Sól.

Tekst Juliusz Kowalczyk