Rowerowa rywalizacja zakończona

Zakończyła się rywalizacja o tytuł i puchar Rowerowej Stolicy Polski. Zwycięzcą, po raz drugi z rzędu, została Nowa Sól. Kalisz sklasyfikowany został na 26. miejscu.

Przez cały miesiąc cykliści w całym kraju, wykorzystując specjalną aplikację, kręcili kilometry dla swoich miast. Dla Kalisza robiło to blisko pięćset osób. Razem przejechaliśmy 38 800 km, a więc niemal okrążyliśmy całą kulę ziemską. Pozwoliło to na sklasyfikowanie naszego miasta na 26. miejscu w całej rywalizacji. Tytuł i puchar Rowerowej Stolicy Polski obroniła Nowa Sól, która nakręciła ponad 355 tysięcy kilometrów. Drugie miejsce zajęła Biała Podlaska, a trzecie Gniezno. Łącznie cykliści z całej Polski przejechali w ramach rywalizacji 3,6 mln km. wzięły w niej udział 44 miasta.

Wszystkim, którzy zaangażowali się w rywalizację na rzecz Kalisza, serdecznie dziękujemy.

Tekst i zdjęcie: Juliusz Kowalczyk - Urząd Miasta Kalisza