Sezon sportowy w KTW rozpoczęty

W minioną sobotę na Przystani Letniej zainaugurowano kolejny sezon sportowy w Kaliskim Towarzystwie Wioślarskim. Na spotkanie z zawodnikami, kadrą i sympatykami KTW przybyła Barbara Gmerek, Wiceprezydent Miasta Kalisza.

- Otwarcie kolejnego sezonu sportowego Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego to szansa na nowe medale i triumfy. Jestem przekonana, że również w tym roku usłyszymy o sukcesach kaliszan na skalę światową. W imieniu własnym oraz prezydenta Grzegorza Sapińskiego dziękuję za to, że rozsławiacie nasze miasto i godnie je reprezentujecie podczas mistrzostw – mówiła wiceprezydent Barbara Gmerek.

Za działalność na rzecz popularyzacji kajakarstwa i wioślarstwa odznakę honorową za zasługi dla województwa wielkopolskiego odebrali: Małgorzata Grzelak i Jan Michalski.

Druhowie Jerzy Kubasik (skarbnik) i Mirosław Świebodzki (wieloletni zastępca prezesa zarządu) otrzymali z rąk prezesa Lecha Burcharda podziękowania za ponad 20-letnią współpracę.

W uroczystości uczestniczyli również m.in.: Marzena Wodzińska, członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, radny Grzegorz Chwiałkowski, zarząd i członkowie KTW - honorowi i zasłużeni, druhny, druhowie, kadra szkoleniowa oraz adepci wodniackich dyscyplin.

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Ciupek