Siatkarki Energi MKS Kalisz już trenują

Po wakacyjnej przerwie do regularnych treningów poprzedzających nowy sezon wróciły siatkarki Energi MKS. Zespołem nadal pokieruje trener Jacek Pasiński, ale na pierwszych zajęciach w hali Arena kaliskie ekstraklasowiczki zjawiły się w mocno odmienionym składzie.

W 14-osobowym obecnie składzie zespołu znalazło się tylko sześć zawodniczek, które grały w Kaliszu w poprzednim sezonie. Są nimi: Ljubica Kecman, Adrianna Budzoń, Klaudia Kulig, Ewelina Brzezińska, Anna Miros i Katarzyna Wawrzyniak.  Ekipę wzmocniły  natomiast. siatkarki m.in. mające za sobą występy w reprezentacji Polski, jak środkowe Małgorzata Jasek, Monika Ptak i Serbka Adela Helić, a także utalentowane zawodniczki z narodowej kadry młodzieżowej Weronika Centka i Adrianna Rybak, które nie dalej jak w lipcu, wspólnie z koleżankami z reprezentacji, wspaniale spisały się w mistrzostwach świata juniorek, zajmując ostatecznie wysokie, piąte miejsce.

Przygotowania do nowego sezonu zespół odbywał będzie w hali Arena. Poza regularnymi treningami, sztab szkoleniowy ma też w planie kilkanaście sparingów. Okazją do zebrania cennych doświadczeń będzie dla podopiecznych trenera Pasińskiego między innymi udział  w turniejach w Wieliczce i Pile, czy spotkania z ekipami Volley Wrocław, Budowlanych Łódź i Pałacu Bydgoszcz. Mecze kontrolne mają się rozpocząć pod koniec sierpnia.

fot. Energa MKS Kalisz