Słowackie podium Olafa Pery

Olaf Pera stanął na najwyższym stopniu podium podczas międzynarodowego turnieju pięściarskiego, który odbył się w słowackim mieście Nitra. Zawodnik Ziętek Team Kalisz był jednym z czterech reprezentantów Polski, którzy wygrali rywalizację w swoich kategoriach wagowych.

W imprezie startowali bokserzy ze Słowacji, Polski, Czech, Ukrainy i Węgier. Reprezentant kaliskiego klubu boksował w kategorii +80 kg.  W walce finałowej podopieczny Mariusza Ziętka pokonał Filipa Kocha z Czech. W sumie polscy pięściarze wywalczyli  pięć medali, w tym cztery złote. Na najwyższym stopniu podium stanęli także Nikolas Pawlik (46 kg), Bartosz Rośkowicz (57 kg) i Oliwier Szot (60 kg).

- To był bardzo pożyteczny sprawdzian. Nikolas Pawlik i Oliwier Szot stoczyli po dwie zwycięskie walki turniejowe, pozostali Polacy stoczyli także po dwa pojedynki sparingowe z innymi uczestnikami zawodów - skomentował Krzysztof Szot, trener kadry kadetów.