Smerfna Piątka po raz piąty

V Wiosenny Bieg, bardziej znany jako Smerfna 5, zgromadził w niedzielny poranek 223 uczestników. Małe i duże smerfy przebiegły trasę o długości 5 kilometrów.

W biegu wziął udział również Krystian Kinastowski, Prezydent Miasta Kalisza, a wszystkim uczestnikom gratulował wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.

Trasa biegu wiodła przez Park Miejski, ul. Niecałą, plac Jana Pawła II, plac Świętego Józefa, ul. Kolegialną, ul. Sukienniczą, Al. Wolności, plac Bogusławskiego, ul. Częstochowską, ścieżkę pieszo-rowerową wzdłuż Szlaku Bursztynowego, Wał Piastowski, ul. Częstochowską, i powrót tą samą trasą do mety w Parku Miejskim.

Zwycięzcami  zostali Sergiej Szewczenko i Alina Boszczuk z Ostrowa Wielkopolskiego.

Organizatorem zawodów był Policyjny Klub Biegacza KMP Kalisz.

Wyniki OPEN:
Sergiej Szewczenko, Ostrów Wlkp. czas: 15:08
Tomasz Perliński, Kalisz - czas: 15:46
Adrian Drab, Kalisz - czas: 16:00
Kobiety:
Alina Boszczuk, Ostrów Wlkp. - czas: 17:27
Natalia Krawczyk, Kalisz - czas: 18:01
Olga Kazimirowa, Kalisz - czas: 19:37
Służby mundurowe:
Daniel Napierała, PKB KMP Kalisz - czas: 16:35
Przemysław Jasiak, KMP Konin - czas: 16:47
Krzysztof Minta, Ostrów Wlkp. - czas: 17:20
Kobiety:
Kinga Gierak, KPP Kępno - czas: 21:14
Monika Barbusińska, KMP Kalisz - czas: 32:49
Pełne wyniki:

Impreza odbyła się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Kalisza Krystiana Kinastowskiego oraz Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu - insp. Dariusza Bieńka.

Dodała A. Tomaszewska, zdjęcia M. Bartnik - Kancelaria Prezydenta Miasta