Sparingów ciąg dalszy. KKS rozstrzelał Jarotę

Drugi sparing okresu przygotowawczego mają za sobą piłkarze KKS-u Kalisz. Tym razem pewnie pokonali trzecioligowego Jarotę Jarocin. W sobotę, na stadionie przy Łódzkiej podopieczni Piotra Morawskiego zaaplikowali rywalom aż pięć goli.

Po środowym, ubogim w bramkowe zdobycze i zremisowanym zaledwie 1:1 sparingu  z LKS-em Gołuchów, sobotnim meczem kaliszanie zrekompensowali niedosyt swój
i kibiców. Zwycięstwo cieszy, bo choć to tylko sparing, jest wynikiem solidnej gry, która przełożyła się na okazały rezultat, w dodatku bez straty gola i z rywalem, który w ligowych potyczkach często sprawiał niemiłe niespodzianki.

W sobotę trener Piotr Morawski miał do dyspozycji 20 zawodników, niemal wszystkich, którzy przystąpili do treningów z początkiem tygodnia i pokazali się już w środowym spotkaniu kontrolnym z LKS-em Gołuchów. Zabrakło Safiana Skupińskiego, który tym razem zasilił szeregi ekipy z Jarocina. Ważne, iż niezależnie od zestawienia w jakim „trójkolorowi” pojawiali się na murawie, potrafili stworzyć nad rywalem wyraźną przewagę. Mimo to, na pierwszą bramkę kibice musieli nieco poczekać, a dokładnie do 37. minuty. To właśnie wtedy, po dograniu Roberta Tunkiewicza do bramki przyjezdnych trafił Łukasz Żegleń.
Ten sam duet dał o sobie znać ponownie tuż przed przerwą. Asystował Tunkiewicz, strzelał celnie Żegleń i trójkolorowi podwyższyli prowadzenie na 2:0.

W drugiej połowie gospodarze nie obniżyli lotów. Wręcz przeciwnie, powiększyli bramkowy dorobek. Jako pierwszy golkipera Jaroty pokonał, strzałem głową, Błażej Ciesielski. Chwilę później na listę strzelców wpisał się testowany Krzysztof Krysztofowicz z czwartoligowego KS Opatówek, a kropkę nad „i” postawił Patryk Kieliba. Przy bramkach na 4:0 i 5:0 piłkę dogrywał Miłosz Matuszewski.

Kolejny sparing kaliszanie zagrają w sobotę, 21 lipca. O godzinie 14.30, na stadionie przy Łódzkiej podejmą ekipę Sokoła Aleksandrów Łódzki.

KKS Kalisz – Jarota Jarocin 5:0 (2:0)
1:0, Łukasz Żegleń 37.min, 2:0 Łukasz Żegleń 45.min, 3:0 Błażej Ciesielski 66.min, 4:0 Krzysztof Krysztofowicz 68.min, 5:0 Patryk Kieliba 73 min.

KKS: Wasiluk – Palat, Lis, Derbich, Staszak – Owczarek, Gawlik, Tunkiewicz, Chojnacki zawodnik testowany - Stefaniak oraz Kosut – Żegleń, Balogun, Majerz, Stoychev, Matuszewski, Krysztofowicz, Ciesielski, Grzesiek, Domagalski, Kieliba.

Tekst: Karina Zachara, fot. Dariusz Dymalski