Sportowe powitanie Nowego Roku

Tradycyjnie, 1 stycznia o godzinie 12:00 w Parku Miejskim wystartował 29. Bieg Noworoczny. W wydarzeniu mogli wziąć udział wszyscy, także czworonożni przyjaciele. Nowy Rok na sportowo powitał także Krystian Kinastowski, Prezydent Miasta Kalisza.

Tegoroczna edycja wydarzenia była wyjątkowa, nie tylko ze względu na pogodę, ale również rekordową liczbę uczestników. W biegu, który rozpoczął się na kortach Centrum Kultury i Sztuki uczestniczyło 360 osób. Trasa o długości niespełna 2 kilometrów wiodła alejkami Parku Miejskiego. Ideą biegu było wspólne i aktywne powitanie Nowego Roku. Uczestnicy mogli przemierzyć dystans nie tylko biegiem, ale też truchtem, spacerem lub na rowerze. Choć wyniki miały drugorzędne znaczenie, warto wspomnieć, że jako pierwszy do mety dobiegł Adrian Drab. Wśród uczestników Biegu Noworocznego wylosowane zostały nagrody. W rodzinnej atmosferze można było wypić gorącą herbatę, a także posilić się gorącą zupą lub ciastem.

Organizatorami sportowego wydarzenia byli Ośrodek Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu oraz Miasto Kalisz.

Tekst: Magdalena Furmaniak, zdjęcia: Magdalena Bartnik, Kancelaria Prezydenta Miasta