Srebro na szosie. Wiktor Gałdyn wicemistrzem Polski

Wiktor Gałdyn odnotował kolejny sukces. Tym razem reprezentant Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego wywalczył srebrny medal ze startu wspólnego uczniów klas VII podczas Mistrzostw Polski Szkółek Kolarskich w kolarstwie szosowym.

Krajowy czempionat z udziałem najzdolniejszych młodych kolarzy zorganizowany został w miniony weekend w Raszkowie. Wspaniale w dwudniowej rywalizacji spisał się Wiktor Gałdyn, zawodnik Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego, który zajął drugie miejsce w wyścigu ze startu wspólnego uczniów klas VII. Podopieczny trenera Jakuba Dąbrowskiego wywalczył zarazem  tytuł wicemistrza Polski szkółek kolarskich, pokonując trasę liczącą 32 kilometry w czasie 52:10 i ustępując  jedynie Kacprowi  Mientkiemu z Torunia.

O medalowe miejsce otarł się natomiast Michał Grabowski. Zawodnik działającej przy KTK szkółki kolarskiej był piąty w jeździe indywidualnej na czas uczniów klas VI. Rezultat jaki wykręcił – 9:12,70 – był gorszy od czasu zwycięzcy o zaledwie 31 sekund. W grupie o rok starszej trzynastą lokatę zajął Wiktor Gałdyn, a czternasty był Marceli Pera.

Organizatorami Mistrzostw Polski Szkółek Kolarskich w kolarstwie szosowym byli Wielkopolski Związek Kolarski oraz Gmina i Miasto Raszków.

Najciekawsze wyniki zawodników KTK podczas Mistrzostw Polski Szkółek Kolarskich, Raszków, 18-19 lipca 2020 r.