Stawirej znów triumfuje. Wygrana w memoriale Drogosza

Kolejne zwycięstwo w ringu Aleksandra Stawireja. Pięściarz KS Ziętek Team Kalisz okazał się najlepszy w kategorii superciężkiej w Międzynarodowym Turnieju Bokserskim w ramach VII Memoriału Leszka Drogosza.

Turniej odbył się w Kielcach i poświęcony był pamięci Leszka Drogosza, brązowego medalisty Igrzysk Olimpijskich w Rzymie, trzykrotnego mistrza Europy i ośmiokrotnego mistrza Polski w boksie. W ringu skrzyżowało rękawice  66 zawodniczek i zawodników z 12 krajów, którzy rywalizowali w dwunastu kategoriach wagowych - dziewięciu męskich i trzech kobiecych.

W wadze superciężkiej (+91 kg) znakomicie spisał się reprezentant KS Ziętek Team Aleksander Stawirej, który wygrał dwa pojedynki. W pierwszej rundzie trafił na tzw. wolny los, natomiast w półfinale spotkał się z Niemcem Victorem Jurkiem, którego pokonał na punkty. W bardzo ciekawej i zaciętej walce finałowej podopieczny Mariusza Ziętka pokonał niejednogłośnie (2:1) Jonasa Jazeviciusa z Litwy.