Streetball po raz 13.

XIII Międzynarodowy Turniej Koszykówki Ulicznej odbędzie się między 16 a 18 sierpnia na Polach Marsowych. Kaliski Streetball to jeden z najbardziej znanych turniejów koszykówki ulicznej w Polsce, mający uznaną markę w Europie i na świecie.

W edycjach 2016, 2017, 2018 Kaliskiego Streetballa wystartowało ponad 190 zespołów z 63 polskich miast, a w konkursach indywidualnych rozgrywanych pod marką Battle 4 Poland wzięli udział zawodnicy z USA, Japonii, Australii, Włoch, Francji, Austrii, Grecji, Ukrainy, Rosji i Polski.

- Bardzo cieszymy się, że mamy w Kaliszu tak wspaniałą imprezę, która cieszy się dużym uznaniem na świecie. Nasze miasto na trzy dni stanie się stolicą koszykówki ulicznej. Wszystkich mieszkańców zapraszamy na Pola Marsowe do podziwiania zawodników i kibicowania im. Będzie na co popatrzeć! - zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Krystian Kinastowski, który od organizatorów otrzymał pamiątkową piłkę z podpisami reprezentantów Polski, brązowych medalistów mistrzostw świata w koszykówce 3x3.

W tym roku w programie: Turnieje 3x3 (w wersji pro i streetball), 1 na 1, konkurs wsadów i bitwa freestyle w międzynarodowej obsadzie, koszykarskie afterparty oraz specjalny dzień dedykowany tylko dzieciom i młodzieży, z jedynym w Polsce konkursem wsadów U-18 na obniżony kosz.

Wystąpią goście m.in. z z Japonii, USA, Włoch, Francji, Niemiec, Rosji, Białorusi, Kazachstanu i Ukrainy oraz cała polska czołówka koszykówki ulicznej. W ciągu trzech dni w turnieju zmierzy się ok. 70 zespołów. Od wielu lat wizytówką kaliskiego święta koszykówki są niezwykle efektowne: bitwa freestyle i konkurs wsadów, rozgrywane już po raz dziewiąty pod marką Battle 4 Poland.

Gwiazdami tegorocznej edycji Kaliskiego Streetballa będą m.in.:
- "Maple" z Japonii - aktualny Mistrz Świata w koszykarskim freestyle,
- "Fire" z Rosji - aktualny Wicemistrz Świata w koszykarskim freestyle,
- Dmitry "Smoove" Krivenko z Ukrainy - światowa gwiazda wsadów do kosza, członek międzynarodowej grupy Dunk Elite,
- Piotr "Grabo" Grabowski - aktualny wicemistrz świata we wsadach do kosza, członek międzynarodowej grupy Dunk Elite,
- Emmanuel Davies - znany trener koszykarski z USA,
- Zespół Studio Budza - aktualny mistrz Polski w koszykówce 3x3 z reprezentantami Polski w pierwszym składzie w roli gospodarzy: międzynarodowa gwiazda wsadów z Kalisza - Arek "Aro" Przybylski oraz nasza wizytówka w koszykówce 3x3 – zespół Calvados Kalisz.

Gośćmi specjalnymi będą dwaj najwięksi polscy blogerzy piszący o koszykówce: Keepthebeat i Mr Buzzer.

GRZEŚKI KALISKI STREETBALL 2019 XIII MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ KOSZYKÓWKI ULICZNEJ - PROGRAM TURNIEJU

Piątek, 16 sierpnia 2019 r. 14:00-20:00
14:00-15:00 Warsztaty koszykarskie
15:00-16:30 Grześki Battle 4 Poland: eliminacje bitwy freestyle
16:30-20:00 Turniej DROGBRUK 1na1
18:00-18:30 PELLET ENERGY SDC: eliminacje konkursu wsadów

Sobota, 17 sierpnia 2019 r. 10:30-18:30
10:30-11:00 Konkurs rzutów za 3 punkty - Grześki 3-Point Shootout
11:00-17:30 Międzynarodowy turniej 3x3 w kategorii Open - Grześki OPEN
11:00-17:30 Grześki Strefa Dzieci
17:30-18:30 Grześki Battle 4 Poland- Międzynarodowe Mistrzostwa Polski we freestyle
18:30-19:30 Grześki Battle 4 Poland- Międzynarodowe Mistrzostwa Polski we wsadach
Od 21:00 Grześki Kaliski Streetball Afterparty w Richmond Music Club

Niedziela, 18 sierpnia 2019 r. 10:30-17:00
10:30-12:00 trening otwarty z Emmanuelem Davisem – trenerem z USA
12:00-12:30 Konkurs rzutów za 3 punkty „Za Trzy Grześki”
12:30-17:00 Turnieje 3x3 dla dzieci i młodzieży Oranżada Hellena Future Stars w kat.: U-11 i młodsi, U-12, U-14, U-16 i U-18
14:00-14:30 Konkurs wsadów Oranżada Hellena U-18

Udział w rozgrywkach można zgłaszać przez stronę internetową www.kaliskistreeetball.pl . Aktualne informacje o turnieju znaleźć można na Facebooku: https://www.facebook.com/kalisz.streetball/

Organizatorami Kaliskiego Streetballa są: Kaliskie Towarzystwo Koszykówki Młodzieżowej i Amatorskiej, Spółdzielnia Mieszkaniowa Dobrzec, Ośrodek Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu, Mateusz Stopczyński, Myślisz&Masz Brand Design Studio i  Hypeoon Videos.

Wydarzenie odbędzie się przy wsparciu finansowym Miasta Kalisza oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Tekst: Katarzyna Ciupek, zdjęcia: Juliusz Kowalczyk