Świąteczny, piątkowy wieczór pełen emocji. Porażka z Pogonią Siedlce po grze w dziewiątkę

Nerwowo było w piątkowy wieczór na Stadionie Miejskim przy ul. Łódzkiej 19-29 w Kaliszu. KKS przegrał, w meczu 28. kolejki eWinner 2. ligi, z Pogonią Siedlce 2:3, choć oglądaliśmy dość wyrównane spotkanie w wykonaniu obu ekip. Na końcowy rezultat z pewnością wpływ miała gra “Trójkolorowych” w osłabieniu, po dwóch czerwonych kartkach pokazanych dla kakaesiaków.

Przyjezdni dość szybko, bo już w 12. minucie, wyszli na prowadzenie. Po dograniu ze skrzydła, niepilnowany w polu karnym Robert Majewski mocno uderzył na bramkę Macieja Krakowiaka. Kaliski goalkeeper był bez szans przy tej próbie. KKS miał problemy ze stworzeniem dogodnych sytuacji, przez pierwsze fragmenty spotkania. Na wyrównanie czekaliśmy do 26. minuty. Wrzutkę Adriana Łuszkiewicza, wykorzystał uderzeniem z główki Nestor Gordillo. Radość nie trwała długo, bo w 30. minucie asystujący przy bramce na 1:1 kaliski pomocnik zobaczył za faul drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Kakaesiacy, przez resztę rywalizacji, grali w osłabieniu. W 38. minucie goście ponownie wyszli na prowadzenie. Po płaskim uderzeniu z 17. metra, piłka poleciała tuż obok słupka bramki strzeżonej przez Krakowiaka. Na listę strzelców wpisał się Marcio Manoel Oliveira Da Silva. Odpowiedź mogła nastąpić kilka chwil później, ale uderzenie Andrzeja Kaszuby z rzutu wolnego wybronił Maksym Wadach, bramkarz Pogoni.

Pogoń Siedlce drugą połowę rozpoczęła od groźnego uderzenia z główki Macieja Górskiego. Dobrze, w tej sytuacji, między słupkami spisał się Maciej Krakowiak. W 51. minucie goście znów uderzyli na kaliską bramkę – celnie, także z główki, piłkę skierował Wojciech Trochim. KKS powrócił do spotkania w 54. minucie. Jakub Staszak wbiegł w pole karne, po zagraniu Bartłomieja Putno, a następnie mocno, z ostrego kąta, uderzył tuż pod poprzeczkę. Kapitalny strzał wychowanka “Trójkolorowych” przyniósł gola na remis 2:2. Podopieczni Bogdana Zająca, prowadzeni w tym meczu przez asystenta trenera Stanisława Szpyrkę, poczuli wiatr w żaglach i poszli za ciosem. W 61. minucie stuprocentową okazję, w akcji “sam na sam”, zmarnował Bartłomiej Putno. Niespełna 10 minut później kontrowersyjną decyzję podjął arbiter meczu, Rafał Rokosz. Za faul w środku pola, Putno zobaczył drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Resztę meczu KKS grał w dziewiątkę. Cały zespół Dumy Kalisza przeszedł do defensywy, oczekując na dogodną sytuację z kontry. Pod bramką Macieja Krakowiaka zrobiło się groźnie w 80. minucie, gdy z 16. metra, minimalnie niecelnie uderzył Marcin Kozłowski. Pogoń Siedlce nie odpuszczała w ataku na osłabionych “Trójkolorowych”. W 85. minucie kaliski goalkeeper dwukrotnie wybronił uderzenie rywali, ale nie miał już szans przy dobitce, znajdującego się w polu karnym, Macieja Górskiego. Przyjezdni, po raz trzeci w meczu, wyszli na prowadzenie i tej przewagi już nie stracili.

***
28. kolejka sezonu 2021/2022 eWinner 2. ligi, 15.04.2022, godz. 19:00, Stadion Miejski przy ul. Łódzkiej 19-29 w Kaliszu
KKS Kalisz – Pogoń Siedlce 2:3 (1:2)
0:1 Robert Majewski 12. min, 1:1 Néstor Gordillo 26. min, 1:2 Marcinho 38. min, 2:2 Jakub Staszak 54. min, 2:3 Maciej Górski 85. min

KKS Kalisz:
Maciej Krakowiak – 42. Wiktor Smoliński, 32. Przemysław Stolc, 3. Mateusz Gawlik (46. min 17. Jakub Głaz), 15. Jakub Staszak (87. min 37. Nikodem Zawistowski) – 16. Bartłomiej Putno, 6. Andrzej Kaszuba (81. min 24. Mateusz Wysokiński), 23. Adrian Łuszkiewicz, 11. Michał Borecki, 10. Néstor Gordillo (46. min 8. Mateusz Mączyński) – 99. Piotr Giel (46. min 9. Mateusz Majewski).

Pogoń Siedlce: 70. Maksym Wadach – 11. Wiktor Preuss, 19. Maciej Wichtowski, 3. Robert Majewski, 98. Maciej Kołoczek – 29. Marcinho, 18. Miguel López (79. min 10. Marcin Kozłowski), 6. Mateusz Piotrowski (90. min 91. Jakub Sinior), 9. Wojciech Trochim (74. min 8. Kamil Włodyka), 56. Cezary Demianiuk (74. min 7. Miłosz Przybecki) – 22. Maciej Górski.

Żółte kartki: Łuszkiewicz, Putno, Mączyński, Kaszuba (KKS) i Marcinho, Wichtowski, Górski (Znicz).
Czerwone kartki: Adrian Łuszkiewicz (30. minuta, KKS, za drugą żółtą), Bartłomiej Putno (71. minuta, KKS, za drugą żółtą).