Szachowe Igrzyska Młodzieży. Kaliszanie mistrzami Wielkopolski!

Kaliscy szachiści ponownie wspaniale spisali się w rywalizacji drużyn szkolnych. Tym razem w ramach Wielkopolskich Szkolnych Igrzysk Młodzieży w szachach.

Podczas rozegranych w Pleszewie zawodów na najwyższym stopniu podium stanęła drużyna Szkoły Podstawowej nr 24 w składzie: Szymon Skurniak, Kasper Wroczyński, Szymon Klaska, Weronika Wawrzyniak oraz Bartosz SukiennikZ kolei brązowy medal wywalczyli szachiści ze  Szkoły Podstawowej nr 18: Michał Grzegorski, Wiktor Bury, Amelia Bury i Aleksandra Kubasik. Na miejscu drugim uplasowali się reprezentacja Zespołu Szkół Podstawowych w Zbąszyniu. Trzy pierwszy drużyny wywalczyły awans do finału ogólnopolskiego.

Warto wspomnieć, że to kolejny sukcesy kaliskich szachistów w rywalizacji drużyn szkolnych. Tydzień wcześniej na podium mistrzostw Wielkopolski, tym razem w ramach Szkolnych Igrzysk Dzieci w szachach, również stanęły dwa zespoły z Kalisza. Drugie miejsce zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowej Sióstr Nazaretanek, a tuż za nią uplasowała się ekipa ze Szkoły Podstawowej nr 17. Te drużyny także powalczą w przyszłym roku w ogólnopolskim finale rozgrywek.

 

Tekst: Karina Zachara, fot. www.szachmistrz.pl
Wersja do druku
Wersja PDF