Szachowe Święto Niepodległości. Świetne wyniki kaliszan.

Udziałem w okolicznościowych turniejach uczcili 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości zawodnicy Kaliskiego Towarzystwa Szachowego. Jak na tak ważną rocznicę przystało były też wspaniałe wyniki.

W Turnieju Niepodległości rozegranym 10 listopada w Warszawie rewelacyjny występ zanotował Filip Ochędzan. Siedmioletni reprezentant Kaliskiego Towarzystwa Szachowego zajął 2. miejsce w grupie C, będąc jednym z najmłodszych z ponad 100 zawodników. Świetny wynik w grupie B zanotowała z kolei 12 - letnia Ewa Barwińska. – Ewa zajęła wysokie  3. miejsce wśród juniorek do lat 18 i była najlepszą juniorką do lat 14 - informuje Maciej Sroczyński, prezes Kaliskiego Towarzystwa Szachowego.  9. miejsce w klasyfikacji ogólnej grupy B, gdzie startowało ponad 140 zawodników, zajął 13 - letni Tymon Ochędzan, który był też drugim juniorem do lat 14.

Turniej Niepodległości odbył się też 11 listopada we Wrocławiu. Tam z kolei bezkonkurencyjny był Maciej Adamczewski z KTS Kalisz. 15. miejsce zajął natomiast  Gustaw Piotrowski. Tego samego dnia w I Niepodległościowym Turnieju Szachowym o Puchar KRS "Skarbek" w Skalmierzu rywalizował Piotr Majas. Najcenniejsze turniejowe trofeum trafiło właśnie w jego ręce.

Tekst: Karina Zachara, fot. KTS Kalisz, Krzysztof Szeląg