Szczęśliwa passa trwa. Piąte zwycięstwo na koncie KKS-u

10 oficjalnych spotkań pod rząd bez porażki – tak wygląda sezon 2022/2023 w wykonaniu KKS-u Kalisz. Podopieczni Bartosza Tarachulskiego dołożyli dziś na swoje konto ważne, piąte zwycięstwo w drugoligowej kampanii, pokonując na własnym obiekcie rezerwy Śląska Wrocław 3:0. Wśród kakaesiaków bramki zdobyli Piotr Giel, Nestor Gordillo i Michał Borecki.

Już w 6. minucie nieporozumienie kaliskich defensorów i pozostawienie pustej bramki mogło zaprocentować golem dla gości. Piłka, uderzona zza pola karnego, trafiła jednak w słupek. Po fragmencie oddania przestrzeni rywalom, kakaesiacy z każdą minutą przejmowali inicjatywę, choć nie oznaczało to marazmu w ekipie Śląska. Dobrze między słupkami, w 26. minucie, spisał się Maciej Krakowiak, który wybronił solidny strzał z odległości. Wynik w meczu otworzyli podopieczni Bartosza Tarachulskiego. Dogranie Nestora Gordillo “w uliczkę”, wykorzystał Piotr Giel. Od 30. minuty KKS prowadził 1:0! Szybko “Trójkolorowi” podwyższyli. W 34. minucie asystujący wcześniej Hiszpan wpisał się na listę strzelców. Kasjan Lipkowski napędził akcję po flance. Goalkeeper sparował uderzenie 19-latka, ale futbolówkę dobił w polu karnym Gordillo.

Gospodarze mogli drugą połowę rozpocząć od gola. Wrzutkę Gordillo chciał wykorzystać Giel, ale po uderzeniu z główki piłka powędrowała wprost w bramkarza. W 74. minucie Duma Kalisza zapisała na swoim koncie kolejne trafienie. W akcji “sam na sam” nie pomylił się Michał Borecki, który pewnie wykorzystał okazję. W 90. minucie goście mogli zdobyć trafienie honorowe, ale dobrze z płaskim uderzeniem poradził sobie Krakowiak. Do ostatniego gwizdka rezultat spotkania nie uległ już zmianie i podopieczni Bartosza Tarachulskiego mogli się cieszyć z piątego zwycięstwa w sezonie.

| fot. Michał Sobczak, Fakty Kaliskie

***
9. kolejka sezonu 2022/2023 eWinner 2. ligi, 04.09.2022, godz. 13:30, Stadion Miejski przy ul. Łódzkiej 19-29 w Kaliszu
KKS Kalisz – Śląsk II Wrocław 3:0 (2:0)
1:0 Piotr Giel 30. min, 2:0 Néstor Gordillo 34. min, 3:0 Michał Borecki 74. min

KKS Kalisz: 1. Maciej Krakowiak – 17. Jakub Głaz (58. min 37. Nikodem Zawistowski), 26. Filip Kendzia, 3. Mateusz Gawlik, 6. Kasjan Lipkowski, 77. Daniel Kamiński (58. min 19. Piotr Zmorzyński) – 71. Kamil Koczy (81. min 15. Wiktor Staszak), 24. Mateusz Wysokiński, 23. Adrian Łuszkiewicz, 10. Néstor Gordillo (67. min 11. Michał Borecki) – 9. Piotr Giel (58. min 38. Jakub Wilczyński).

Śląsk II Wrocław: 12. Oskar Mielcarz – 27. Kuba Lizakowski (79. min 21. Łukasz Gerstenstein), 4. Jehor Macenko, 22. Mateusz Stawny, 20. Olivier Wypart, 14. Michał Szmigiel – 10. Mateusz Młynarczyk (68. min 5. Marcel Zylla), 23. Robert Pisarczuk (67. min 19. Krzysztof Mączyński), 8. Filip Gryglak (76. min 16. Jakub Jezierski), 7. Przemysław Bargiel – 26. Miłosz Kurowski (68. min 3. Kacper Radkowski).

Żółte kartki: Gordillo, Kamiński, Łuszkiewicz (KKS).