Szlifują formę nad Adriatykiem

Przygotowania do nowego sezonu kolarskiego na ostatniej prostej. Zawodnicy KTK Kalisz tradycyjnie już biorą udział w głównym zgrupowaniu, w chorwackim mieście Biograd na Moru.

W miniony czwartek do północnej Dalmacji wyjechała 20-osobowa ekipa Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego wraz z trenerami Krzysztofem Dąbrowskim i Patrykiem Krzywdą. - Przywitała nas dobra pogoda, temperatura oscylowała w dzień w granicach 15-18 stopni Celsjusza, a zachmurzenie było niewielkie – melduje z Biogradu Krzysztof Dąbrowski. - Dobrze znamy te tereny, bowiem przyjechaliśmy tutaj już po raz trzeci. Bezpieczne drogi bez nasilonego ruchu drogowego, pobliskie góry i klimat sprzyjają przygotowaniom. Pracujemy przede wszystkim nad wytrzymałością ogólną oraz siłową i wierzę, że efekty włożonego w tę pracę wysiłku będą widoczne podczas zbliżających się torowych i szosowych serii Pucharu Polski oraz innych wyścigów.

W Biogradie na Moru kaliszanie przebywać będą do 25 marca, ale nie są tam jedynymi Polakami. Na kilkanaście dni miasto opanowali też kolarze z innych klubów Wielkopolski, Dolnego Śląska, lubelskiego i kujawsko-pomorskiego.

fot. KTK Kalisz