Sztafeta prezydencka weźmie udział w triathlonie

W niedzielę, 27 sierpnia, kibicujemy uczestnikom piątej edycji CALISIA Triathlon. Wśród nich znajdzie się ekipa prezydencka, która wystartuje z kaliską biegaczką.

- W tym roku nasz team wzmocniła Edyta Marciniak, doświadczona biegaczka, uczestniczka imprez biegowych krajowych i zagranicznych, także kaliskiego triathlonu. Treningi trwają – poinformował prezydent Krystian Kinastowski.

Edyta Marciniak to funkcjonariuszka policji, która realizuje swoje sportowe pasje. Jest członkinią klubu SUPERMARATON KALISZ. Bierze udział w półmaratonach i maratonach w kraju i poza jego granicami. Startowała również w biegu organizowanym przez miasto partnerskie Kalisza - La Louvière w Belgii.

Kaliski triathlon nie jest jej obcy. Tym razem pokona blisko 11 km wzdłuż Prosny w sztafecie z prezydentem Krystianem Kinastowskim i wiceprezydentem Grzegorzem Kulawinkiem.

Włodarz miasta przejedzie 45 km na rowerze, jego zastępca przepłynie Prosnę na odcinku 950 m.

Zapraszamy do kibicowania wszystkim uczestnikom CALISIA Triathlon.

Tekst: Katarzyna Ciupek, zdjęcia: Magdalena Bartnik - Kancelaria Prezydenta Miasta