Szymon na piątkę. Udane mistrzostwa Polski kaliskiego szachisty

Świetny wynik na mistrzostwach Polski w szachach uzyskał Szymon Skurniak. W kategorii do lat 16 zawodnik Kaliskiego Towarzystwa Szachowego uplasował się na wysokim piątym miejscu.

Zawody odbyły się w dniach od 8 do 16 marca w Szklarskiej Porębie. W dwóch kategoriach wiekowych, do lat 16 i 18, rywalizowało 180 szachistów z całej Polski. Kaliskie Towarzystwo Szachowe reprezentowali Szymon Skurniak i Oskar Dixa, obaj startujący w grupie do lat 16.

Świetny wynik zanotował Szymon Szkurniak. Wygrywając sześć z dziewięciu partii zapewnił sobie wysoką piątą lokatę.  Wywalczył jednocześnie normę kandydata na mistrza oraz awans do Mistrzostw Polski 2020. Oskar Dixa, z dorobkiem 4,5 pkt.,  uplasował się na 27 pozycji.

Mistrzami Polski zostali:

C16 – Mieszko Miś (LKSz GCKiP Czarna)

D16 – Patrycja Waszczuk (MUKS „Gambit” Międzyrzec Podlaski)

C18 – Patryk Chylewski (KS LAURA Chylice)

D18 – Wiktoria Sowa (UKS Rodło Opole)

Wyjazd zawodników KTS Kalisz na mistrzostwa Polski dofinansowany był ze środków budżetowych Miasta Kalisza na 2019 rok.