Talent na przyjęciu. Do Energi MKS dołącza kolejna kadrowiczka

Siatkarska ekipa Energi MKS Kalisz zyskała kolejną nową zawodniczkę. To Oliwia Bałuk, 20-letnia przyjmująca, która jest też członkinią kadry narodowej.

Oliwia Bałuk jest absolwentką SMS PZPS Szczyrk. W kaliskim zespole zagra z zawodniczkami, z którymi w zeszłym roku zajęła wysokie piąte miejsce na  mistrzostwach świata do lat 20 w Meksyku. Mowa o Weronice Centce, Julii Mazur i Zofii Szczotkiewicz. Nowa przyjmująca drużyny z Kalisza pełniła wówczas funkcję kapitana młodzieżowej reprezentacji Polski. Wcześniej zdobyła też brązowy medal mistrzostw Europy do lat 19.

Poza karierą w reprezentacji juniorek Oliwia Bałuk znajduje się też w kręgu zainteresowań selekcjonera ekipy seniorskiej, Jacka Nawrockiego. Obecnie,  wraz ze środkową MKS-u, Weroniką Centką,. przebywa na zgrupowaniu w Szczyrku. Miniony sezon po raz pierwszy spędziła na seniorskich parkietach. Była podstawową przyjmującą Radomki. W 21. meczach zdobyła 76 punktów, w tym 10 blokiem i 8 zagrywką. W zespole MKS-u Bałuk jest drugą przyjmującą zakontraktowaną przez klub na sezon 2020/2021. Na tej  pozycji rywalizować będzie z kontynuującą swoją karierę w Kaliszu, Zuzanną Szperlak.