Trenerskie roszady w KKS -ie

Dariusz Marzec nie jest już trenerem KKS-u Kalisz. W poniedziałek działacze klubu podjęli decyzję o rozwiązaniu z nim umowy. Od dziś za sterem kaliskiego trzecioligowca stanął Sławomir Majak.

Dariusz Marzec dołączył do KKS-u pod koniec sierpnia 2018 roku, zastępując na ławce trenerskiej Piotra Morawskiego. Pod jego wodzą kaliszanie odrobili znaczącą stratę do czołówki trzecioligowej tabeli w grupie 2. W 24 ligowych meczach wywalczyli łącznie 56 punktów, na co złożyło się 18 zwycięstw, 2 remisy i 4 porażki. W tym czasie niebiesko-biało-zieloni sięgnęli również po Okręgowy Puchar Polski. Niestety w czterech ostatnich meczach ligowych aspirujący do awansu kaliszanie zainkasowali zaledwie pięć punktów, a ich strata do prowadzących rezerw Lecha Poznań wzrosła do trzech oczek, co zapewne zaważyło na decyzji klubu o zmianie szkoleniowca.

Odwołanego w poniedziałek Marca, zastąpił Sławomir Majak, postać doskonale znana w krajowym futbolu. Jako piłkarz największe sukcesy święcił z łódzkim Widzewem, z którym w roku 1997 zdobył mistrzostwo Polski, a także występował w elitarnej Lidze Mistrzów. Potem przez cztery sezony bronił barw niemieckiej Hansy Rostock, a następnie wyjechał na Cypr, gdzie z tamtejszym Anorthosis Famagusta dwukrotnie sięgał po krajowy puchar. W reprezentacji Polski zagrał 22 razy.

Trenerem został w 2005, kiedy objął stery w RKS-ie Radomsko. Potem z powodzeniem pracował z kilkoma trzecioligowymi zespołami, m.in. Concordią Piotrków Trybunalski, Orliczem Suchedniów, Ceramiką Opoczno, Lechią Tomaszów Mazowiecki, Czarnymi Żagań, Olimpią Zambrów, MKS - em Ełk, czy Sokołem Ostróda. W sezonie 2012/2013 prowadził Calisię Kalisz w jej najlepszym sezonie na drugoligowych boiskach, kiedy rozgrywki w grupie zachodniej zespół zakończył na dziewiątym miejscu. Z kolei w sezonie 2015/2016 otarł się o drugą ligę z Pelikanem Niechanowo, a rok później jako trener trzecioligowej Drwęcy Nowe Miasto Lubawski wywalczył promocję do wyższej klasy rozgrywkowej wyprzedzając na finiszu rozgrywek ŁKS Łódź i Widzew Łódź. W obecnej kampanii był trenerem Sokoła Aleksandrów Łódzki, z którym rozstał się na początku kwietnia, ale pozostawił zespół na szczycie grupy pierwszej trzeciej ligi. W roli szkoleniowca KKS-u Sławomir Majak zadebiutuje w najbliższą sobotę, podczas wyjazdowego meczu z Wierzycą Pelplin.

fot. KKS Kalisz