VII LO czeka na kandydatów do klas piłkarskich

Trwa nabór do dwóch klas sportowych o profilu piłka nożna, które od nowego roku szkolnego powstaną w VII LO SMS Kalisz.

Profil piłkarski będzie nowością w działającej przy VII LO szkole mistrzostwa sportowego. To efektem współpracy na linii szkoła – Miasto – klub. Wraz z nowym rokiem szkolnym utworzone zostaną dwie klasy: dla chłopców z roczników 2004 i 2003.

– Otwarcie tych klas to kolejny, ważny krok w rozwoju naszej młodzież. Tym razem możliwość doskonalenia swoich umiejętności otrzymały roczniki 2004 i 2003. Szczególne podziękowania należą się władzom miasta i pani Anecie Justyńskiej, dyrektorce VII LO, która wyraziła pozytywną opinię na temat utworzenia dodatkowych klas sportowych przy SMS-ie. Chłopcy będą mieli 13 godzin lekcyjnych związanych z piłką nożną i 3 godziny, które spędzą na siłowni i basenie. Mam nadzieję, że w przyszłości absolwenci szkoły trafią do pierwszej drużyny KKS-u oraz będą godnie reprezentowali inne drużyny na szczeblach centralnych – mówi Robert Trzęsała, prezes klubu.

Za licealistów z rocznika 2003 odpowiedzialny będzie trener Łukasz Miłek, który na co dzień pracuje z młodzieżą w KKS-ie oraz trener wyznaczony przez władze klubu. Testy dla kandydatów potrwają do końca maja, w każdą środę w godz. 18.00 – 19.00 oraz w piątek w godz. 18.30 – 19.30, na boisku przy VII LO. W razie pytań do dyspozycji jest trener Łukasz Miłek, tel. 790 889 103.
Z chłopcami z rocznika 2004 pracował będzie trener Grzegorz Kalek i dodatkowo trener wyznaczony przez władze klubu. Konsultacje dla kandydatów również odbywają się do końca maja, w każdą środę, w godz. 17.00 – 18.00. W razie pytań informacji udzieli Grzegorz Kalek, tel. 608 866 112.

Tekst i zdjęcie: Norbert Gałązka