W Świdnicy tylko set

Ósmej w sezonie porażki doznały siatkarki VII LO SMS Amber Kalisz. W środę podopieczne Mariusza Pieczonki i Daniela Przybylskiego uległy na wyjeździe Polonii Świdnica 1:3.

Wprawdzie wróciły do Kalisza bez punktów, ale o swoje musiały rywalki mocno zawalczyć, bo kaliskie Amberki tanio skóry nie sprzedały.  Owszem pierwszego seta przegrały wyraźnie, ale w końcówce drugiego złapały kontakt z przeciwniczkami (17:18). Natomiast w trzeciej partii kaliszanki zagrały wręcz koncertowo, pokonując gospodynie do 17. Niestety set czwarty siatkarki Polonii ponownie rozstrzygnęły na swoją korzyść i trzy punkty zostały w Świdnicy.

Kolejne spotkanie podopieczne Mariusza Pieczonki i Daniela Przybylskiego rozegrają w sobotę. Zadanie nie będzie łatwe, bo przyjdzie im się zmierzyć z czwartą w tabeli grupy trzeciej II ligi Częstochowianką Częstochowa. Początek spotkania o godz. 17:00 w hali przy Łódzkiej 19 (obok lekkoatletycznej).