Windsurfing po raz 8.

Za dwa tygodnie, w dniach 31 maj - 2 czerwca, na zalewie w Szałem zagości windsurfing. To już ósma edycja International Windsurfing Regatta - Kalisz 2019. Swój udział w trzydniowej imprezie zapowiedziało ponad 100 żeglarzy z czołowych klubów.

Rywalizować będą z sobą najmłodsi żeglarze w klasie Techno 293, olimpijskiej klasie RSX oraz Raceboard. A w międzynarodowej stawce zobaczyć będzie można reprezentantów czołowych klubów Polski: SKŻ Sopot, Bazy Mrągowo, YKP Warszawa, GKŻ Gdańsk, UKS Osiek, AZS Poznań, oraz ze Słowacji i Holandii.

Start do pierwszego wyścigu przewidziano na godzinę 11.30 w piątek 31 maja. Natomiast oficjalne rozpoczęcie regat, na które serdecznie zapraszamy, odbędzie się na placu przed kaliskim ratuszem o godzinie 18.30.
W sobotę i niedzielę będzie można kibicować i podziwiać zmagania windsurferów na Szałe w godzinach 10.30-15.00.
Regaty zostały dofinansowane przez Miasto Kalisz, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego oraz Starostwo Powiatowe w Kaliszu.

Tekst: Monika Niewiadomska