Wracamy na właściwe tory – wygrywamy z Hutnikiem Kraków

W meczu 13. kolejki eWinner 2. ligi rozgrywanym na Stadionie Miejskim w Kaliszu KKS pokonał Hutnik Kraków 2:1. Obie bramki dla naszego zespołu zdobył Bartłomiej Putno, a kontaktowego gola dla gości strzelił Patryk Serafin. Po tym spotkaniu KKS Kalisz wskoczył na 4. miejsce w ligowej tabeli.

Już w 3. Minucie żółty kartonik obejrzał kapitan „Trójkolorowych” Adrian Łuszkiewicz. Groźnie pod bramką gości zrobiło się po dośrodkowaniu Jakuba Głaza w 10. Minucie, ale piłka nie trafiła do siatki. Chwilę później dobre dogranie naszych zawodników w pole karne rywali, lecz tym razem dobrą interwencją popisał się golkiper Hutnika. W 17. Minucie pięknie dogrywał piętą Michał Borecki, ale niecelnie uderzał Bartłomiej Putno lewą nogą. Hutnik pierwszy raz poważnie zagroził po szybkim wypadzie w 20. Minucie, ale dobrze interweniował Krakowiak. W 37. Minucie groźnie uderzał Świątek z Hutnika, a już minutę później świetną akcję stworzyli podopieczni trenera Tarachulskiego i po wycofaniu piłki przez Mateusza Wysokińskiego płaskim strzałem Bartłomiej Putno umieścił piłkę w siatce rywali. Tuż przed przerwą kolejną składną akcję stworzyli kakaesiacy, ale strzał Michała Boreckiego był zbyt lekki.

Zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy świetnie uderzył Adrian Łuszkiewicz z rzutu wolnego, ale doskonale interweniował bramkarz rywali. W 51. minucie ładnie obrócił się z piłką Michał Borecki, ale jego strzał z dystansu był niecelny. W kolejnych minutach nieco odważniej poczynał sobie Hutnik Kraków na połowie KKS-u, lecz to nasz zespół zdołał zdobyć gola w 62. minucie po zamieszaniu w polu karnym rywali i sprytnym zachowaniu Bartłomieja Putno. 5 minut później Jakub Wilczyński uderzył zza pola karnego w poprzeczkę, a dobitka nie była skuteczna. Szybka odpowiedź Hutnika i gorąco zrobiło się pod bramką Krakowiaka, który popisał się świetną interwencją. W 80. minucie dośrodkowanie gości na nasze pole karne, świetna interwencja Krakowiaka po strzale napastnika Hutnika, ale przy dobitce Serafina był już bezradny bramkarz KKS-u. W końcówce sporo walki z obu stron, ale ostatecznie 3 punkty zostały w Kaliszu.

| fot. Michał Sobczak, Fakty Kaliskie

***

13. kolejka sezonu 2022/2023 eWinner 2. ligi, 28.09.2022, godz. 19:00, Stadion Miejski w Kaliszu, ul. Łódzka 19-29
KKS Kalisz – Hutnik Kraków 2:1 (1:0)
1:0 Bartłomiej Putno 38. min, 2:0 Bartłomiej Putno 62. min, 2:1 Patryk Serafin 80. min

KKS Kalisz: 1. Maciej Krakowiak – 6. Kasjan Lipkowski, 11. Michał Borecki, 16. Bartłomiej Putno (78. min 10 Nestor Gordillo), 17. Jakub Głaz (60. min 22. Karol Smajdor), 19. Piotr Zmorzyński, 23. Adrian Łuszkiewicz, 24. Mateusz Wysokiński (60. min 3. Mateusz Gawlik), 26. Filip Kendzia, 38. Jakub Wilczyński (78. min 9 Piotr Giel), 42. Wiktor Smoliński

Hutnik Kraków: 12. Kacper Szewczyk – 7. Krzysztof Świątek, 9. Krystian Lelek (69. min 90. Mark Osei Assinor) , 11. Patryk Kieliś (80. min 23 Jakub Marcinkowski), 14. Patryk Serafin, 18. Krzysztof Iwanicki, 19. Sebastian Jacak, 20. Michał Zięba, 24. Damian Urban, 47. Kamil Głogowski (69. min 8. Dominik Zawadzki), 77. Kacper Andrzejewski

Żółte kartki: Łuszkiewicz, Głaz, Wysokiński (KKS) i Andrzejewski, Świątek, Zawadzki (Hutnik)