Wyjazd bez punktów. Rezerwy KKS-u przegrały w Szydłowie

Oparta niemal wyłącznie na juniorach druga ekipa KKS-u Kalisz przegrała wyjazdowy mecz 8. kolejki PROEKO IV ligi z zespołem Iskry Szydłowo 0:3. To trzecia porażka rezerw KKS-u w tym sezonie czwartoligowych zmagań.

Do sobotniego pojedynku w Szydłowie kaliski zespół przystąpił w zasadzie juniorskim składem. Z zawodników występujących na co dzień w pierwszej drużynie dołączył jedynie  Filip Szewczyk. Zadanie przed jakim stanęła „Trójkolorowa”  młodzież było zatem wyjątkowo trudne i jak się okazało zbyt trudne.  Zaangażowanie i wola walki nie wystarczyły, by sprostać doświadczonym rywalom. Już w pierwszej połowie gospodarze prowadzili dwoma bramkami, po trafieniach Michała Pakuły i Wojciecha Szwedka. Po przerwie wynik na 3:0 ustalił Kacper Antczak.

Po 8. kolejkach rozgrywek wielkopolskiej PROEKO IV ligi rezerwy KKS-u, z dorobkiem 13 punktów zajmują 10. miejsce w tabeli. Kolejne spotkanie rozegrają przed własną publicznością. W sobotę, 19 września na stadionie przy Wale Matejki podejmą outsidera rozgrywek TPS Winogardy Poznań. Początek spotkania o godz. 16:00.

8. kolejka sezonu 2020/2021 wielkopolskiej PROEKO IV ligi, 12.09.2020 r., Stadion Miejski w Szydłowie, ul. Sportowa 1

Iskra Szydłowo – KKS Kalisz II 3:0 (2:0)
1:0 Michał Pakuła 36. min, 2:0 Wojciech Szwedek 45. min, 3:0 Kacper Antczak 56. min

KKS Kalisz: Patryk Pawela – Jakub Pawlik, Antoni Bednarek, Jakub Zachara, Adam Zadka (63. Kacper Paluszczak), Mateusz Regling (83. Adam Sobczyk), Filip Szewczyk, Krzysztof Idźczak, Mateusz Kościelak (73. Jakub Kieliba), Jakub Tamborski, Wiktor Smoliński.

Iskra Szydłowo: Kamil Czapla – Adrian Mikołajczak, Jakub Zieliński, Damian Buczek, Michał Pakuła, Łukasz Kłączyński, Łukasz Skwarek, Michał Wawszczak, Altair Andrade Silva, Kacper Antczak, Wojciech Szwedek.

Tekst i zdjęcie: Karina Zachara