Wyrównane starcie z liderem. Zadecydował rzut karny

KKS Kalisz, mimo postawienia rywalom wysoko poprzeczki, przegrał z liderem tabeli, Stalą Rzeszów 3:4.

Pierwsze ligowe starcie w 2022 roku zakończone bez punktów. KKS Kalisz, mimo postawienia rywalom wysoko poprzeczki, przegrał z liderem tabeli, Stalą Rzeszów 3:4. Za sprawą bramki Daniela Kamińskiego, to “Trójkolorowi” otworzyli rezultat spotkania, jednak błędy w defensywie pozwoliły przeciwnikowi na wypracowanie przewagi jeszcze w pierwszej połowie. Podopieczni Bogdana Zająca, po golach Piotra Giela i Bartosza Gęsiora, wyrównali w drugiej części, jednak na dwie minuty przed zakończeniem regulaminowego czasu gry, gospodarze wykorzystali podyktowany rzut karny.

W 4. minucie, po rzucie rożnym, rywale oddali z główki pierwszy groźny i celny strzał w meczu. Chwilę później, po błędzie kaliskiej defensywy, okazję na otwarcie wyniku miał Patryk Małecki, jednak płaskie uderzenie okazało się nieskuteczne. Na odpowiedź KKS-u nie musieliśmy długo czekać. Najpierw strzał Mateusza Majewskiego, z pola karnego rywali, przyblokował jeden z defensorów. Chwilę później Majewski kapitalnie dograł do wybiegającego Daniela Kamińskiego, który technicznym uderzeniem przelobował goalkeepera rywali. W ten sposób “Trójkolorowi” otworzyli w 8. minucie wynik meczu. Groźnie pod bramką Mateusza Górskiego było w 21. minucie, gdy w ostatnim momencie udało się wybić dogrywaną do Patryka Małeckiego piłkę. Niefrasobliwe zachowanie defensywy KKS-u przyniosło wyrównanie gospodarzom chwilę później. Futbolówka, po uderzeniu z 17. metra, odbiła się od słupka i padła łupem niepilnowanego Krzysztofa Danielewicza. Stal wyszła na prowadzenie w 31. minucie, po indywidualnym błędzie jednego z kakaesiaków w polu karnym. Patryk Małecki, bez zastanowienia, uderzył na bramkę Mateusza Górskiego i w ten sposób wpisał się na listę strzelców. 5 minut później “Żurawie” prowadziły już 3:1, po tym jak dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Łukasz Góra. Na trafienie kontaktowe dla KKS-u była szansa w 41. minucie, jednak żaden z kakaesiaków nie przechwycił płaskiego dogrania Przemysława Stolca. Kilka chwil później dobra interwencja Mateusza Górskiego, po górnym strzale z odległości, uchroniła “Trójkolorowych” przed stratą kolejnej bramki.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy zobaczyliśmy wymianę ciosów. Na początek mocne i celne uderzenie z odległości oddał jeden z kakaesiaków, później akcję “sam na sam” wybronił Mateusz Górski. Przez fragment spotkania tempo gry spadło, a obie ekipy popełniały więcej błędów. Było to jednak mylące, ponieważ po kilku minutach znów zrobiło się ciekawie w Rzeszowie. W 60. minucie bardzo groźną okazję, po kontrataku, wypracowali kakaesiacy. Mateusz Majewski, w polu karnym, dograł do Daniela Kamińskiego, a ten uderzył mocno, choć prosto w bramkarza rywali. Kakaesiacy nie odpuszczali, co przyczyniło się do zdobycia bramki kontaktowej. W 62. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, Piotr Giel wykorzystał zamieszanie w polu karnym gospodarzy i skutecznie uderzył tuż obok słupka. Po bramce na 3:2, KKS szybko mógł wyrównać. Bartosz Gęsior, w 67. minucie, strzałem z główki skierował futbolówkę w poprzeczkę. W odpowiedzi zespół z Rzeszowa wypracował groźną kontrę, jednak w bramce Dumy Kalisza dobrze spisał się Górski. Podopieczni Bogdana Zająca ponownie wykorzystali stały fragment gry. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, w 82. minucie do bramki Stali piłkę zapakował Bartosz Gęsior, tym samym doprowadzając do remisu. Cenny punkt uciekł jednak po faulu na zawodniku gospodarzy w polu karnym. Sędzia wskazał na wapno i na 2 minuty przed zakończeniem regulaminowego czasu gry, jedenastkę wykorzystał Piotr Głowacki.

***
21. kolejka sezonu 2021/2022 eWinner 2. ligi, 27.02.2022, godz. 16:00, Stadion Miejski “Stal” w Rzeszowie, ul.Hetmańska 69
Stal Rzeszów – KKS Kalisz 4:3 (3:1)
0:1 Daniel Kamiński 8. min, 1:1 Krzysztof Danielewicz 23. min, 2:1 Patryk Małecki 31. min, 3:1 Łukasz Góra 36. min, 3:2 Piotr Giel 62. min, 3:3 Bartosz Gęsior 82. min, 4:3 Piotr Głowacki 88. min (k).

Stal Rzeszów: 39. Wiktor Kaczorowski – 15. Dominik Marczuk, 26. Łukasz Góra, 91. Paweł Oleksy, 37. Piotr Głowacki – 7. Krzysztof Danielewicz, 10. Bartłomiej Poczobut, 68. Bartosz Wolski – 69. Damian Michalik (85. min 20. Kacper Piątek), 19. Patryk Małecki (85. min 17. Kacper Sadłocha), 11. Andreja Prokić (90. min 9. Rafał Maciejewski).

KKS Kalisz: 12. Mateusz Górski – 17. Jakub Głaz, 14. Bartosz Gęsior, 3. Mateusz Gawlik, 32. Przemysław Stolc – 16. Bartłomiej Putno (88. min 11. Michał Borecki), 23. Adrian Łuszkiewicz (88. min 6. Andrzej Kaszuba), 24. Mateusz Wysokiński (60. min 71. Kamil Koczy), 77. Daniel Kamiński (76. min 4. Kacper Dudek) – 9. Mateusz Majewski (76. min 10. Néstor Gordillo), 99. Piotr Giel.

Żółte kartki: Małecki, Głowacki (Stal) i Stolc (KKS).