Z Dąbrowy na tarczy. Siódma przegrana Amberek.

Wciąż nie najlepiej na parkietach II ligi radzą sobie siatkarki VII LO SMS Amber Kalisz. W sobotę podopieczne Mariusza Pieczonki i Daniela Przybylskiego przegrały w Dąbrowie Górniczej z rezerwami miejscowego MKS-u 0:3.

Kaliszanki weszły w spotkanie bardzo dobrze. Były o krok od wygrania pierwszego seta i gdyby ten plan zrealizowały kto wie, jak potoczyłyby się losy kolejnych i całego meczu. W końcówce pierwszej partii podopieczne Mariusza Pieczonki i Daniela Przybylskiego odskoczyły rywalkom  najpierw na  22:18, a później 24:21, ale wypracowanej przewagi nie zdołały utrzymać, podobnie jak kilku setboli. Gospodynie wyrównały (24:24), a potem wygrały na przewagi (27:25).

W drugim secie dominacja miejscowych była już zdecydowana. Zwyciężyły gładko do 16, ale w trzecim przyjezdne ponownie postawiły się rywalkom. Po całkiem niezłym początku, kiedy  zyskały nad MKS-em kilkupunktową przewagę (4:1), później przez długi czas toczyły z rywalkami zaciętą i równorzędną walkę. Końcówka należała jednak do gospodyń, które  odskoczyły na trzy punkty, a ostatecznie wygrały do 21 i całe spotkanie 3:0.

Porażka w Dąbrowie Górniczej była dla kaliskich Amberek już siódmą na parkietach drugiej ligi. Kolejne spotkanie zagrają 10 listopada. W hali przy Łódzkiej podejmą innego beniaminka - ekipę Sobieskiego Oława.

runda zasadnicza/7. kolejka/27 października 2018 r.

MKS II Dąbrowa Górnicza - VII LO SMS Amber Kalisz 3:0 (27:25, 25:16, 25:21)

Amber Kalisz - Julia Kontowicz, Magda Lachman, Marta Maciejewska, Natalia Stec, Anna Mójta, Wiktoria Mazur oraz Paulina Borgiasz/libero, Agata Olejniczak/libero, Martyna Felińska, Weronika Bukowiecka, Roksana Perzyńska, Justyna Wojciechowska, Patrycja Dymarczyk.