Z medalami i „życiówkami”. Świetne występy lekkoatletów z kaliskiej „Dwunastki”

Kapitalne występy podczas imprez rangi mistrzowskiej mają za sobą chodziarze i biegacze z UKS 12 Kalisz. W ramach zawodów rozegranych w Środzie Wielkopolskiej i Toruniu młodzi i utalentowani lekkoatleci zdobywali medale i bili rekordy życiowe.

Chodziarze rywalizowali w Środzie Wielkopolskiej. W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, w chodzie sportowym na dystansie 3 km zwyciężyła Emilia Wiśniewska. Linię mety przekroczyła z najlepszym czasem - 15.16.05. Tuż za nią na podium uplasowała się klubowa koleżanka Paulina Tomaszewska osiągając rezultat 15.49.61. - Obie zawodniczki poprawiły swoje rekordy życiowe. Warto też podkreślić, że osiągniętymi wynikami otwierają one ranking najlepszych tegorocznych rezultatów w Polsce w tej konkurencji – mówi zadowolony z wyników swoich podopiecznych trener Paweł Wiśniewski.

Poza rywalizacją z udziałem młodzików rozegrane zostały także Mistrzostwa Wielkopolski. Na najwyższym stopniu podium stanęli Jan Rosiewicz, w chodzie na 10 km juniorów młodszych (52.46.96) i Mikołaj Nowostawski w kategorii juniora (50.56.820. Z kolei w kategorii juniorek młodszych brązowy medal na dystansie 5 km zdobyła Amelia Błażejewska (25.55.83). W tej samej konkurencji Anna Sobiś poprawiła swoją „życiówkę” i osiągając czas 30.59.76 znacznie zbliżyła się do występu w mistrzostwach Polski. Wszyscy podopieczni trenera Pawła Wiśniewskiego poprawiali swoje rekordy życiowe, co nieźle rokuje przed wrześniowymi występami w krajowym czempionacie.

Współzawodnictwo biegaczy toczyło się w Toruniu. I tam również nie mogło zabraknąć reprezentantów kaliskiej „Dwunastki”. Podopieczni Pawła Wiśniewskiego, poza obecnością na linii startu kończyli wyścigi  z nowymi rekordami życiowymi. Julia Goździewicz (siostra Piotra Goździewicza – utalentowanego i utytułowanego kaliskiego kulomiota) przebiegła dystans 600 m w czasie 1.43.65. Rywalizująca na dystansie 1000 m Klaudia Antkowiak uzyskała czas 3.29.83, a Olga Odziemek dystans 2000 m pokonała w czasie 7.54.16. Blisko rekordów życiowych byli podopieczni trenera Waldemara Olszyny. Ksawery Gomułka pobiegł 1000 m w czasie 3.07.21, a Mikołaj Wojtczak 2000 m w czasie 7.12.29