Z Wartą na remis

Remisem zakończyło się spotkanie 5. kolejki wielkopolskiej PROEKO IV ligi pomiędzy drugim zespołem KKS-u Kalisz a Wartą Międzychód. Podopieczni Marcina Woźniaka, mimo iż prowadzili od początku drugiej połowy, stracili gola w końcówce meczu i ostatecznie zakończył się podziałem punktów.

Z gośćmi z Międzychodu w niedzielnym pojedynku przyszło mierzyć się głównie juniorom kaliskiego klubu. W meczowej kadrze rezerwowej ekipy KKS-u znalazło się bowiem tylko trzech zawodników, których nie można już zaliczyć do grona młodzieżowców. Należeli do nich bramkarz Patryk Pawela, powracający po kontuzji Michał Borecki, jak również Filip Szewczyk. To właśnie ten ostatni w 48. minucie wykorzystał dograni9e młodego Adama Zadki i trafieniem z bliskiej odległości otworzył wynik spotkania. Gospodarze długo utrzymywali prowadzeni i wszystko wskazywało na to, że uda im się wywalczyć kolejne cenne zwycięstwo w czwartoligowych zmaganiach. Warto zaznaczyć, że fakt ten w dużej mierze był zasługą Patryka Paweli i jego udanych interwencji, zarówno przed jak i po przerwie. Niestety golkiper „trójkolorowych” w końcu zmuszony został do kapitulacji. W 80. minucie, po rzucie rożnym piłkę przechwycił Jakub Giełda i skierował ją do Krzysztofa Schoena, a ten zaskakującym strzałem piętą zmylił kaliską defensywę. Doprowadzając do wyrównania. Warto zaznaczyć, że gospodarze grali w tym czasie w osłabieniu, albowiem w 62. minucie czerwoną kartką ukarany został Antoni Bednarek, który nieprzepisowo zatrzymał wychodzącego na czystą pozycję kapitana gości Patryka Smolarka.

W bieżącym sezonie PROEKO IV ligi był to pierwszy remis debiutujących w rozgrywkach rezerw KKS-u.. Wcześniej podopieczni Marcina Woźniaka odnieśli trzy zwycięstwa, a  jeden mecz przegrali. Po pięciu kolejach zajmują w tabeli piątą lokatę, tracąc tylko 1 punkt do plasującej się na trzecim miejscu Warty Międzychód i 5 oczek do lidera rozgrywek – Victorii Września. W najbliższą sobotę, o godz. 16.00 zmierzą się na wyjeździe z Odolanovią Odolanów.

5. kolejka wielkopolskiej PROEKO IV ligi 2020/2021, 23.08.2020 r., Stadion Miejski przy ul. Łódzkiej 19-29 w Kaliszu

KKS Kalisz II – Warta Międzychód 1:1 (0:0)

1:0 Filip Szewczyk 48. min, 1:1 Krzysztof Schoen 80. min.

Żółte kartki: Filip Szewczyk (KKS), Paweł Jankowski (Warta). Czerwone kartki: Antoni Bednarek (KKS).

KKS Kalisz II: Patryk Pawela – Jakub Pawlik, Filip Szewczyk, Michał Borecki, Jakub Zachara (46.Adam Zadka), Antoni Bednarek, Damian Poliński (82.Mateusz Regling), Sebastian Kaczyński (87. Mateusz Kościelak), Mikołaj Zawistowski, Jakub Chojnowski, Wiktor Smoliński.

Warta Międzychód: Ireneusz Hajdamowicz – Krzysztof Kulczak (87. Marcin Czarnecki), Oleksii Laban, Krzysztof Schoen, Jakub Giełda, Patryk Bierka, Patryk Smolarek, Paweł Jankowski, Michał Kępski, Dominik Kowalik, Serhii Czerninienko (66. Jędrzej Drame).

Tekst i zdjęcia: Karina Zachara