Z wizytą w SMS

Wiceprezydent Grzegorz Kulawinek spotkał się dziś z dyrekcją, nauczycielami wychowania fizycznego i uczniami klas o profilu sportowym VII Liceum Ogólnokształcącego w Kaliszu.

Młodzi sportowcy z pierwszych klas o profilu piłka nożna i piłka ręczna zaprezentowali się w nowych strojach, częściowo ufundowanych przez Miasto Kalisz.

Młodzież odwiedził dziś również Tadeusz Skarżyński, przewodniczący Rady Miasta Kalisza.

- Klasy sportowe cieszą się dużą popularnością. Pamiętajcie o tym, że sportowcy muszą dbać nie tylko o kondycję fizyczną, ale również o dobre wyniki w nauce. Życzę Wam spełnienia marzeń, zwłaszcza tych sportowych i sukcesów - mówił wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.

Wizyta w Szkole Mistrzostwa Sportowego była także okazją do rozmów na temat funkcjonowania placówki, bieżących działań i planów na przyszłość.

W roku szkolnym 2019/2020 VII Liceum Ogólnokształcące prowadzi 7 klas sportowych, w tym aż 5 to klasy pierwsze.

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Ciupek