Zabrakło niewiele. Zwycięstwo Ruchu w Chorzowie

Pierwsza słabsza i zdecydowanie lepsza druga połowa. Tak można podsumować pojedynek 25. kolejki eWinner 2. ligi, pomiędzy Ruchem Chorzów a KKS-em Kalisz. Gospodarze wyszli na prowadzenie jeszcze przed przerwą, a zmotywowani kakaesiacy dość efektownie rzucili się do odrabiania strat.

Przez pierwszy kwadrans meczu żadna z ekip nie zdominowała na murawie. Przeważała gra w środku pola, a próby rywali były zatrzymywane przez defensorów. W 27. minucie zawodnik Ruchu próbował zdobyć otwierającego gola po uderzeniu z główki, ale futbolówka nieznacznie minęła bramkę strzeżoną przez Macieja Krakowiaka. Kilka minut później z 18. metra niecelnie uderzył Daniel Kamiński. W 35. minucie zobaczyliśmy pierwszy, celny strzał w meczu. Z tą próbą dobrze poradził sobie kaliski goalkeeper. Gospodarze jako pierwsi wyszli na prowadzenie. Po wrzutce w pole karne, Daniel Szczepan wygrał pojedynek fizyczny z kakaesiakiem, a następnie mocno i skutecznie strzelił na bramkę “Trójkolorowych”. Przy Cichej 6 w Chorzowie zobaczyliśmy mało okazji do przerwy, ale to gospodarze wypracowali jednobramkową przewagę przed drugą połową.

W drugich 45 minutach na murawie zobaczyliśmy m.in. Nestora Gordillo. Hiszpan, w 67. minucie, oddał celny strzał na bramkę Ruchu, ale piłka powędrowała wprost do “koszyczka” bramkarza gospodarzy, Jakuba Bieleckiego. Groźnie w polu karnym “Niebieskich” zrobiło się w 69. minucie. Bliski zdobycia bramki, uderzeniem z główki, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, był Filip Kendzia. Później zobaczyliśmy ciekawy fragment rywalizacji i wymianę ciosów obu ekip. Najpierw Nestor Gordillo, po kontrataku i dograniu Piotra Giela, uderzył z 17. metra w słupek. Później bardzo dobrze, między słupkami bramki Dumy Kalisza, spisał się Maciej Krakowiak, który sparował nad poprzeczkę piłkę po uderzeniu zawodnika ekipy gospodarzy. W 76. minucie mocny i minimalnie niecelny strzał z odległości oddał Michał Borecki. Mimo dobrej drugiej połowy, nie udało się podopiecznym Bogdana Zająca wywalczyć punktu w Chorzowie.

***
25. kolejka sezonu 2021/2022 eWinner 2. ligi, 27.03.2022, godz. 18:00, Stadion Ruchu Chorzów, ul. Cicha 6 w Chorzowie
Ruch Chorzów – KKS Kalisz 1:0 (1:0)
1:0 Daniel Szczepan 40. min.

Ruch Chorzów: 82. Jakub Bielecki – 2. Konrad Kasolik (46. min 7. Przemysław Szkatuła), 98. Filip Nawrocki, 71. Remigiusz Szywacz – 24. Paweł Żuk (90. min 5. Tomasz Wójtowicz), 8. Michał Mokrzycki, 17. Patryk Sikora, 14. Łukasz Janoszka (70. min 9. Piotr Stępień), 10. Tomasz Foszmańczyk, 72. Jakub Malec (46. min 11. Piotr Wyroba) – 95. Daniel Szczepan (77. min 30. Filip Żagiel).

KKS Kalisz: 1. Maciej Krakowiak – 17. Jakub Głaz (59. min 16. Bartłomiej Putno), 32. Przemysław Stolc, 26. Filip Kendzia (84. min 4. Kacper Dudek), 42. Wiktor Smoliński – 37. Nikodem Zawistowski, 3. Mateusz Gawlik, 11. Michał Borecki, 24. Mateusz Wysokiński (59. min 10. Néstor Gordillo), 77. Daniel Kamiński (46. min 15. Jakub Staszak) – 99. Piotr Giel.

Żółte kartki: Szczepan (Ruch) i Gawlik, Głaz, Gordillo, Giel (KKS).