Zabrakło skuteczności. Remis z Kotwicą Kórnik

Podopieczni Piotra Morawskiego zremisowali 1:1 z Kotwicą Kórnik, w spotkaniu 22. kolejki wielkopolskiej ARTBUD IV ligi. Do przerwy to kakaesiacy prowadzili w meczu jedną bramką, choć biorąc pod uwagę ilość wypracowanych okazji, przewaga na start drugiej połowy mogła być większa. Goście wyrównali w 53. minucie i ostatecznie starcie zakończyło się podziałem punktów. Wśród “Trójkolorowych”, na listę strzelców wpisał się w 30. minucie Mateusz Wysokiński.

Mimo dość spokojnego rozpoczęcia meczu, od 20 minuty kakaesiacy coraz śmielej rozgrywali piłkę na połowie rywala. Świetny rajd Daniela Kamińskiego w 25. minucie, zakończył się jego minimalnie niecelnym strzałem. Później dwa groźne uderzenia oddał Jakub Zachara, ale po każdym z nich piłka była wyłapywana przez goalkeepera rywali. Dobrze w meczu funkcjonowała prawa flanka, po której akcje napędzał Nikodem Zawistowski. W 30. minucie do prostopadłego podania wybiegł Mateusz Wysokiński, który skutecznie, uderzeniem z pola karnego, wykończył okazję. Nakręceni kakaesiacy nie odpuszczali w ataku. Gości, do przerwy, raz uratowała poprzeczka, a dwukrotnie futbolówka minimalnie minęła bramkę po uderzeniach Kamińskiego i Zawistowskiego. Tuż przed końcem pierwszej połowy, Kotwica mogła jeszcze wyrównać, ale futbolówka, uderzona mocno z rzutu wolnego, odbiła się od poprzeczki.

W 50. minucie, groźny strzał z główki oddał zawodnik Kotwicy Radosław Jasiński, ale próba ta, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, była minimalnie niecelna. Przyjezdni drugą część gry rozpoczęli także od dwóch celnych strzałów, ale dobrze z nimi poradził sobie Maciej Krakowiak. Wyrównanie przyszło w 53. minucie, gdy Dawid Urbanek skorzystał z bezpańskiej piłki i mocno huknął na bramkę kaliskiego goalkeepera. W 77. minucie bliski wpisania się na listę strzelców był Wiktor Bury, ale jego uderzenie z pola karnego wybronił bramkarz Kotwicy. Niewiele brakowało, aby Michał Ozdowski, w 81. minucie, przełamał rezultat spotkania. Piłka, po uderzeniu kakaesiaka z pola karnego, nie poleciała w światło bramki. Ostatecznie remisem i podziałem punktów zakończył się pojedynek 22. kolejki wielkopolskiej ARTBUD IV ligi.

***
22. kolejka sezonu 2021/2022 wielkopolskiej ARTBUD IV ligi, 20.03.2022, godz. 12:00, Stadion Miejski przy ul. Wał Matejki 2 w Kaliszu
KKS Kalisz II – Kotwica Kórnik 1:1 (1:0)
1:0 Mateusz Wysokiński 30. min, 1:1 Dawid Urbanek 53. min.

KKS Kalisz II: Maciej Krakowiak – Kacper Dudek, Bartosz Waleńcik, Bartosz Gęsior (57. min Wiktor Bury), Wiktor Walczak, Mateusz Wysokiński (46. min Mikołaj Wyborny), Filip Kendzia, Nikodem Zawistowski (57. min Krzysztof Idźczak), Wiktor Smoliński (46. min Michał Ozdowski), Daniel Kamiński (46. min Maurycy Przybył), Jakub Zachara.

Kotwica Kórnik: Hubert Świtalski – Roman Palets, Maurycy Niemczyk, Dawid Urbanek (90+1. min Michał Patalas), Bartosz Zgarda, Patryk Bordych, Patryk Ostrowski, Radosław Jasiński, Tymoteusz Gabski, Gerard Pińczuk (69. min Dariusz Chandze), Hubert Babicz (83. min Adam Koperski).

Żółte kartki: Wysokiński, Wyborny, Przybył (KKS II) i Pińczuk (Kotwica).