Zdecydowane zwycięstwo MKS-u Kalisz w Derbach Wielkopolski

Siatkarki Energa MKS-u Kalisz w derbowym pojedynku z Enea PTPS-em Piła odniosły zdecydowane zwycięstwo 3:0. Pilanki podjęły walkę dopiero w drugim secie, resztę przegrywając. Drugą statuetkę MVP w sezonie otrzymała Weronika Centka, która na swoim koncie zapisała 14 punktów, z czego 4 blokiem.

Pierwszą przewagę kaliszanki zaczęły wypracowywać za sprawą Moniki Gałkowskiej. Jeszcze przy prowadzeniu 6:4 PTPS próbował podjąć walkę, ale w środkowej fazie seta przewaga gospodyń zaczęła się zwiększać do 6 punktów. Taka przewaga utrzymała się już do końca seta. Skutecznym atakiem zakończyła ją Karolina Bednarek, która w trakcie partii zmieniła Weronikę Centkę.
Drugą część asem otworzyła Maja Pelczarska, rozgrywająca PTPS-u, na co tym samym zagraniem odpowiedziała wracająca na parkiet Weronika Centka. As środkowej pozwolił Energa MKS-owi objąć prowadzenie, ale pilankom w kolejnych akcjach udało się odrobić straty do stanu 7:7. Wtedy znowu inicjatywę przejęły gospodynie, które po dwóch blokach Centki kolejny raz wypracowały solidne prowadzenie 13:7 w środkowej części seta. Skuteczne ataki Łyszkiewicz i Gądek utrzymywały przyjezdne w grze, ale ciągle traciły do kaliszanek około czterech punktów. Przy stanie 18:14 gra PTPS-u jednak mocno się poprawiła i podopieczne Adama Grabowskiego były w stanie doprowadzić do zaciętej końcówki, którą jednak dobrze rozegrał Energa MKS wygrywając 25:23 po atakach Magdaleny Damaske i Weroniki Centki.
Zespół z północy województwa wielkopolskiego znowu nieźle rozpoczął seta prowadząc 1:3, ale tym razem nie był już w stanie nawiązać walki w późniejszych fazach. Chwilę później było już 10:3 dla zawodniczek trenera Jacka Pasińskiego. W najlepszym momencie meczu pilanki zbliżyły się na dwa punkty, przy stanie 15:13. Mimo to gra cały czas była pod kontrolą Energa MKS-u Kalisz. Doskonale świadczy o tym fakt, że od tego momentu do końca seta kaliszanki pozwoliły rywalkom na zdobycie tylko dwóch punktów. Świetnie prezentował się ofensywny duet Monika Gałkowska - Weronika Centka siejący spustoszenie w drużynie PTPS-u ambitnie walczącego o podbicie jak największej ilości piłek. Dobrą grę na siatce dołożyła Monika Ptak, a mecz blokiem zamknęła Aleksandra Gromadowska, debiutująca w koszulce Energa MKS-u Kalisz w hali Arena (wcześniej zagrała z Budowlanymi).
Energa MKS Kalisz – Enea PTPS Piła 3:0
(25:18, 25:23, 25:15)
Energa MKS Kalisz: Ewelina Polak (1), Monika Ptak (7), Magdalena Damaske (7), Zuzanna Szperlak, Weronika Centka (14), Monika Gałkowska (21), Justyna Łysiak (libero) oraz Karolina Bednarek (1), Julia Szczurowska (2), Aleksandra Gromadowska (4) i Sylwia Kucharska